Měsíc a sbohem! První Scholesovo trenérské angažmá se dvakrát nepovedlo

15. března 2019 08:48 - Praha

První trenérské angažmá legendy Manchesteru United Paula Scholese trvalo pouhý měsíc. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý záložník se po 31 dnech rozhodl rezignovat v Oldhamu, hrajícím čtvrtou ligu. Odkoučoval ho v sedmi zápasech, vyhrál jediný.

 

Carl Recine, Reuters

"Během krátké doby, co jsem klub převzal, že bohužel ukázalo, že nemůžu pracovat s takovou volností, jak bych si představoval," vysvětlil pro média své rozhodnutí.

Oldham trénoval od 11. února. Ze sedmi zápasů měl bilanci jedné výhry, kterou své působení v oblíbeném klubu začal, tří remíz a tří porážek. Smlouvu měl na rok a půl.

Scholes ukončil bohatou hráčskou kariéru v roce 2013. Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů a jedenáctinásobný anglický šampion měl jen minimální trenérské zkušenosti. V roce 2014 krátce dělal asistenta v United dočasnému trenérovi Ryanu Giggsovi.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..