Arsenal - Newcastle 2:0Kanonýři kralovali a v tabulce se posunuli na třetí místo

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v dohrávce 32. kola Premier League na svém hřišti nad Newcastlem 2:0, když o branky domácích se postarali ve 30. minutě Aaron Ramsey a v 83. Alexandre Lacazette. Kanonýři se díky výhře posunuli na třetí místo, Straky zůstávají čtrnácté.

Arsenal proti Newcastlu nezaváhal a slaví zasloužené vítězství

Favorizovaný Arsenal se dostal do první velké šance ve 13. minutě, gól Aarona Ramseyho ale pro faul osmadvacetiletého velšského záložníka nebyl uznán.

Klíčový moment utkání však přišel ve 30. minutě, kdy se po rychlé kombinaci domácích dostal se štěstím k míči opět Ramsey a přesnou střelou k levé tyči Dúbravkovy branky poslal domácí tým do vedení.

Salomon Rondon a domácí Mohamed Elneny v hlavičkovém souboji

Kanonýři si i nadále udržovali převahu a diktovali tempo hry. Slovenský gólman svůj tým podržel osm minut později, kdy vytáhl nebezpečnou hlavičku Kolasinace. Exsparťanský gólman mohl mít práci i v nastavení prvního poločasu, tvrdou ránu Lacazetteho však zblokovali hostující obránci.

Straky měli v prvním poločase na svých kopačkách míč jen ve 26% času, mezi tyče domácí svatyně vystřelili pouze jednou, velké starosti však Lenovi v brance domácích neudělali.

Nadvláda pokračovala i po půli

Dúbravka se nenudil ani v druhém poločase, kdy parádním zákrokem v 73. minutě vyrazil střelu Aubameyanga.

Definitivní jistotu dal domácím o deset minut později Alexandre Lacazette, který parádním lobem po skvělé přihrávce Aubameyanga překonal bezmocného slovenského gólmana.

Fotbalisté Arsenalu se radují z branky

Arsenal si již dobře rozehraný zápas ujít nenechal, zápas vyhrál 2:0 a v tabulce se po 31. kole posunul na třetí místo. Čechův tým tak mohl slavit desáté vítězství na Emirates Stadium v řadě. Na druhý Manchester City však ztrácí propastných čtrnáct bodů, na záda mu naopak dýchá Tottenham a Manchester United, kteří ztrácí dva body.

Newcastle je s 35 body čtrnáctý se sedmibodovým náskokem na sestupové příčky.