Živě

Chelsea hlásí: Vítej zpátky, Big Pete! Čech nastupuje do manažerské funkce

21. června 2019 10:05 - Londýn
(Aktualizováno: 21. června 2019 10:32)

Jak před časem propálila televizní stanice Sky Sports, tak se také stalo. Brankář Petr Čech se po konci hráčské kariéry vrací do fotbalové Chelsea. De facto v roli sportovního ředitele, na manažerském postu se však bude rozkoukávat ve funkci definované jako poradce pro sportovní a technický úsek. Dlouholetý gólman Blues dokončil kariéru v konkurenčním Arsenalu a poslední zápas odchytal nedávno ve finále Evropské ligy v Baku (1:4) právě proti svojí Chelsea...

 

chelseafc.com

Zpátky doma... Petr Čech se vrací do Chelsea, kde bude působit jako poradce sportovního a technického úseku. Ve své nové roli bude na všech úrovních v klubu poskytovat podporu a rady ohledně sportovního směřování klubu a rovněž propojovat všechny týmy. Dále pak bude zajišťovat účinnou spolupráci všech technických úseků Chelsea.

Jeho hlavním sídlem se stává tréninkové centrum v Cobhamu – bude úzce spolupracovat s ředitelkou klubu Marinou Granovskou. Zároveň bude v denním kontaktu s trenérským a realizačním týmem A-mužstva, s nímž se bude účastnit všech zápasů. Hlavní náplní jeho práce budou rady a konzultace s důrazem na strategii a výkon.

„Je mi velkou ctí, že jsem dostal možnost se vrátit do Chelsea a pomáhat klubu k co nejlepším výkonům na nejvyšší úrovni. Chci přispět k pokračování úspěchů, kterých klub v posledních patnácti letech dosáhl. Těším se na nové výzvy a doufám, že plně využiju svoje fotbalové znalosti a zkušenosti a dopomůžu týmu k dalším úspěchům,“ říká Čech. „Po skončení kariéry jsem říkal, že si vezmu čas, položím si všechny nabídky před sebe a vyberu si tu, která se mně bude zdát nejlepší. A Chelsea přišla s nabídkou, která nešla odmítnout.“

Láká ho i trenérská dráha

Z Čecha se tak stává manažer, i když dřív nevylučoval ani trenérskou dráhu. „Trenérská práce je pro mě zajímavá a do budoucna bych si chtěl dodělat profesionální licenci. Nabídka od Chelsea ale byla taková, že jsem se rozhodl ji vzít a trénování odsunout na později," líčí Čech, který ani v nové funkci nevynechá tradiční návštěvu Livesport Fotbalové školy Petra Čecha. Na přelomu června a července se koná už počtrnácté. „Na děti z mé školy si stoprocentně udělám čas. Tak jako každý rok."

Svůj přesun do nové role Čech konzultoval i se svým agentem Viktorem Kolářem ze společnosti Sport Invest, který za ním stojí po celou jeho kariéru. „Návrat Petra do Chelsea, navíc do nejužšího vedení klubu, jen potvrzuje pozici, kterou si v Anglii vybudoval: naprostý profesionál na hřišti i mimo něj, který o všech svých krocích, ale i o fotbale jako takovém, neustále přemýšlí," poukazuje Kolář. „V nové pozici bude Petr vytvářet a řídit sportovní strategii Chelsea, jeho záběr bude obrovský, s čímž přijde i velká odpovědnost. Petr se však na novou výzvu těší a já nepochybuji, že ji úspěšně zvládne."

Květen 2007, Petr Čech poprvé s trofejí pro vítěze FA Cupu. Blues díky gólu Didiera Drogby v prodloužení na rekonstruované Wembley ve finále zdolali Manchester United.

chelseafc.com

Stejně tak vedení Chelsea. „Máme velkou radost, že Petra můžeme opět přivítat v Chelsea, která mu tak dlouho byla domovem," pochvaluje si Marina Granovská. „Během let, které v klubu strávil jako aktivní hráč, se osvědčil jako jeden z nejoddanějších, nejúspěšnějších a nejohleduplnějších profesionálů, jaké jsme tu kdy měli. Jsme proto nadšení, že můžeme do dalších let počítat s jeho znalostmi a fotbalovou expertizou. Vždycky jsme měli jasno v tom, že až Petr ukončí kariéru, zase se s ním v Chelsea shledáme, a nemohli jsme si přát lepší načasování."

Během zářné kariéry na Stamford Bridge vyhrál Petr Čech všechny velké klubové trofeje a pocty včetně Ligy mistrů. Překonal rekord Petera Bonettiho v počtu čistých kont v brance Chelsea a stal se jednou z ikon klubu. Za Blues odehrál celkem 494 zápasů a získal 13 velkých trofejí. Poté přestoupil do Arsenalu, v jehož dresu minulý měsíc uzavřel impozantní kariéru.

dos, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..