Rubriky:

Anglie

Další problém pro City. Hacker ukradl emailovou komunikaci Guardioly a pokusil se ji prodat

27. února 2020 19:41 - Londýn/Praha

Jako by toho pro Manchester City v posledních týdnech nebylo dost, po aféře s porušováním finančního fair play a vyloučení z evropských pohárů na dva roky přišla další kauza. Spolupráce s britskou policií nyní čeká španělského trenéra Citizens Josepa Guardiolu, jemuž se hacker naboural do počítače a ukradl mu emailovou komunikaci s hráči a agenty z období mezi lety 2016-2017. Zcizené informace se muž pokusil prodat nastrčeným novinářům, kteří schůzku natočili skrytou kamerou. Po zadržení policií je hacker nyní vyšetřován na svobodě.

 

Jason Cairnduff, Reuters

Za ukradené informace z emailové komunikace Guardioly s hráči včetně jejich osobních údajů a za důvěrné rozhovory ohledně možných přestupů do Manchesteru City požadoval Hacker 100 000 liber (přibližně 3 miliony korun). Píše o tom britský deník The Sun.

Podvodník se devětačtyřicetiletému trenérovi naboural do účtu v roce 2017, kdy jako zaměstnanec IT firmy pracoval v sídle Etihad. Během pokusu získané informace zpeněžit řekl muž investigativním novinářům na skrytou kameru, že to byla ta nejjednodušší věc, kterou kdy udělal.

Hacker nabízel nejen osobní informace členů kádru, na záběrech mluví i o emailové komunikaci Guardioly ohledně vyhlédnutých posil z období, kdy došlo k nabourání účtu. Šéf lavičky Citizens měl prý zájem o Matthijse de Ligta nebo o Sokratise Papastathopulose (Prvně jmenovaný nakonec přestoupil do Juventusu, druhý pak do Arsenalu).

Mazaný tah španělského stratéga přinesl šokující triumf. Nejlepší útočník zůstal na lavičce

Hacker požadoval po nastrčených novinářích sumu 100 000 liber v kryptoměně Bitcoin. Ti ale místo platby tajnou nahrávku ze schůzky v luxusním hotelu předali vedení Machesteru City, které následně celou věc nahlásilo policii. Začátkem týdne byl muž po několikadenním sledování zatčen. Policisté současně provedli razii v jeho bytě a zabavili veškerou elektroniku.

Podle posledních zpráv byl hacker propuštěn a jeho vyšetřování probíhá na svobodě. Manchesterský klub na základě událostí zpřísnil zabezpečení počítačů a emailových účtů svých zaměstnanců.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..