Rubriky:

Anglie

Elitní evropské ligy by ukončením sezony přišly o 100 miliard korun

19. března 2020 11:22 - Praha

Předčasný konec sezony kvůli pandemii koronaviru by přišel elitní evropské fotbalové ligy pořádně draho. Podle studie poradenské společnosti KPMG by se pět nejvýznamnějších soutěží na kontinentu muselo vyrovnat s celkovou ztrátou ve výši 3,4 až 3,95 miliardy eur (94 až 109 miliard korun).

 

Phil Noble, Reuters

Nejhůře by podle těchto propočtů dopadlo předčasné ukončení sezony na anglickou Premier League, jež by neodehráním zbývajících 92 zápasů přišla o 1,15 až 1,25 miliardy eur.

Následují španělská Primera Division a německá bundesliga, s nejmenšími ztrátami by vyvázly italská Serie A a francouzská Ligue 1.

Společnost KPMG založila svá čísla na příjmech z televizních práv, sponzorských smluv a prodeje vstupenek.

Provokace, vyhlásila hvězda válku fanouškům United?

Naději dalo všem přerušeným soutěžím včetně české Fortuna ligy odložení mistrovství Evropy na příští rok. Národní ligy tím dostaly více času na to, aby v případě zmírnění opatření kvůli šíření koronaviru sezonu dohrály.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..