Nástup fotbalisty Son Hung-mina na vojnu sledovala řada fanoušků

20. dubna 2020 11:23 - Soul/Praha

Fotbalista Tottenhamu Son Hung-min nastoupil během pandemie nového koronaviru na povinnou vojenskou službu v rodné Koreji. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč a reprezentant dnes s námořní pěchotou začal třítýdenní intenzivní výcvik na ostrově Čedžu.

 

Twitter@talkSPORT

Aktuálně nejznámější jihokorejský hráč vyzval fanoušky, aby z důvodu pandemie vojenský kemp námořnictva nenavštěvovali, ti ho ale neposlechli. Na místo dorazilo asi 80 příznivců a dalších 20 novinářů a fotografů, kteří chtěli fotbalistův výcvik zachytit.

Son Hung-min by za normálních okolností musel na vojně strávit dva roky, jako úspěšný reprezentant se ale obvyklé délce vyhnul. Výjimku získal díky vítězství na Asijských hrách v roce 2018.

Mohl si vybrat mezi čtyřtýdenním výcvikem s armádou a o týden kratším s mariňáky. S nimi ho čeká například vystavení slznému plynu, cvičení pod palbou a na závěr třicetikilometrový pochod s plnou polní.

Son Hung-min podstoupí výcvik u námořní pěchoty. Čeká ho brutální dril, plná polní i plynová komora

Anglická liga je stejně jako drtivá většina dalších soutěží po světě kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušena. Není jasné, kdy se Premier League znovu rozběhne, třítýdenní vojenský výcvik ale Son Hung-min bez problémů stihne.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..