Rubriky:

Anglie

Uplakaná Anglie. Žádná z tamních hvězd nepronikla do jedenáctky roku

11. ledna 2011 16:04 - LONDÝN

Dostali jsme od světa na zadek, pláčou Angličané. Ani jeden hráč z tamní Premier League se totiž neprobojoval do nejlepší jedenáctky roku v anketě 50 tisíc profesionálních hráčů, koučů i novinářů z celého světa. Něco podobného anglická liga dosud nezažila, vždy se některá z jejích hvězd do výběru FIFA dostala.

 

Carlos Barria, Reuters

Deník The Sun označil výsledek za „šokující pro anglický fotbal“ a článek doprovází výmluvným titulkem: „Premier League - zbytek světa 0:11“. Podle listu jde o velký obrat a anglický ústup ze slávy. Loni se totiž mezi nejlepší jedenáctkou objevila pětice z ostrovů.

Letos se ale hrálo hlavně podle španělských not. Nebo ještě jinak - jednoznačnou převahu má v nejzářivějším týmu současnosti Barcelona, která obsadila hned šest z jedenácti postů. Real Madrid dodal další dva hráče. Zbylé tři fotbalisty pak přidal vítěz loňského ročníku Ligy mistrů Inter Milán.

Jedenáctka roku FIFA/FIFPro
Iker Casillas (Španělsko/Real Madrid) - Maicon (Brazílie/Inter Milán), Carles Puyol, Gerard Piqué (oba Španělsko/Barcelona), Lúcio (Brazílie /Inter Milán) - Andrés Iniesta, Xavi (oba Španělsko/Barcelona), Wesley Sneijder (Nizozemsko/Inter Milán) - Cristiano Ronaldo (Portugalsko/Real Madrid), David Villa (Španělsko/Barcelona), Lionel Messi (Argentina/Barcelona)
kvk, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..