Živě

Bývalý anglický fotbalový brankář Clemence zemřel ve věku 72 let

15. listopadu 2020 17:59 - Londýn

Bývalý brankář anglické fotbalové reprezentace Ray Clemence zemřel ve věku 72 let. Informaci o úmrtí někdejší opory Liverpoolu a Tottenhamu potvrdilo vedení anglické Fotbalové asociace.

Video již není dostupné

sntv

V národním týmu nasbíral Clemence, jenž se o místo v základní sestavě přetahoval s legendárním Peterem Shiltonem, 61 reprezentačních startů. V dresu Liverpoolu odehrál během 14 let v lize více než 450 zápasů.

"Jsem zničený ze zprávy, že Ray Clemence zemřel. Byli jsme rivalové, ale také dobří přátelé. Ray byl vynikající brankář s úžasným smyslem pro humor. Bude mi chybět, protože jsme zůstali přáteli i dlouho po skončení kariéry," napsal na twitteru Shilton.

S týmem Reds ovládl v 70. letech a začátku 80. let třikrát PMEZ a dvakrát Pohár UEFA, pět trofejí nasbíral v anglické lize. S Tottenhamem poté přidal mimo jiné další úspěch v Poháru UEFA.

Po ukončení hráčské kariéry se Clemence posunul do pozice trenéra gólmanů v národním týmu a v Tottenhamu. "Je smutné, že se musíme rozloučit s opravdovou legendou, vynikajícím brankářem a mým skvělým reprezentačním brankářským koučem Rayem Clemencem," uvedl bývalý gólman Anglie a Arsenalu David Seaman.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..