Rubriky:

Anglie

Messi je nejlepší, ale v Anglii by měl problémy, myslí si Rooney

1. června 2011 16:44 - LONDÝN

Kanonýr Manchesteru United Wayne Rooney považuje Argentince ve službách Barcelony Lionela Messiho za nejlepšího hráče světa všech dob. V anglické Premier League by však dvojnásobný držitel Zlatého míče měl podle jeho mínění situaci mnohem těžší než ve Španělsku, protože by se musel svojí hrou prosazovat proti mnohem více fyzicky hrajícím soupeřům.

 

Eddie Keogh, Reuters

Rooney a spol. už dvakrát odcházeli po souboji s mimořádně talentovaným Messim v Lize mistrů ze hřiště poražen. Poprvé neuspěli ve finále v Římě v roce 2009, podruhé pak v sobotním finále ve Wembley.

Messi byl v Londýně opět klíčovou postavou Barcelony, která zvítězila 3:1. Podle Rooneyho by však nejspíš Argentinec v Anglii tolik nevynikal, kdyby neměl k ruce spoluhráče Iniestu a Xaviho.

“Messi je nejlepším hráčem všech dob. To, co předvádí poslední dva tři roky, je neuvěřitelné. Těžko se něco podobného bude ještě opakovat. Messi Barceloně vyhrává zápasy, ale Xavi a Iniesta zničí soupeřům nohy. Musíte hrozně dřít, abyste se k nim přiblížili a pak vás odrovná Messi,” řekl Rooney.

“Pokud byste spolu s ním vzali do Anglie Xaviho i Iniestu možná by tady zářil jako třeba Cristiano Ronaldo. Messimu je ale styl fotbalu Barcleony šitý na míru, hodně těžko by tohle předváděl v jiné zemi,” dodal anglický fotbalista.

Podle něj by Argentinec měl těžší situaci kvůli svému menšímu vzrůstu, kterým by se do hodně fyzické Premier League moc nehodil.

roj, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..