Rooney uspěl s odvoláním a na ME stihne poslední zápas ve skupině

8. prosince 2011 11:48 - NYON

Anglický fotbalista Wayne Rooney může na mistrovství Evropy nastoupit do závěrečného utkání svého týmu v základní skupině. UEFA dnes snížila jeho trest za vyloučení z kvalifikačního zápasu v Černé Hoře ze tří na dva zápasy.

 

Denis Balibouse , Reuters

UEFA přihlédla k tomu, že Rooney v posledních čtyřech letech neměl disciplinární problémy. Klíčový útočník výběru trenéra Fabia Capella tak zmešká duely s Francií a Švédskem, do sestavy se však bude moci vrátit 19. června v zápase s domácí Ukrajinou v Doněcku.

Útočník Manchesteru United měl třízápasovým zákazem startu pykat za kopnutí do Černohorce Miodraga Džudoviče v závěru posledního zápasu Anglie v kvalifikační skupině.

Anglická Fotbalová asociace se proti trestu pro svou hvězdu odvolala. Rooneyho obhájci dnes v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu argumentovali tím, že hráčovo chování při prohřešku nebylo vedené zlým úmyslem, ale vycházelo z frustrace.

Tříčlenný odvolací panel námitky uznal a distanc zmírnil, avšak třetí utkání Rooneymu odpustil jen podmíněně. V případě nevhodného chování v jakékoli soutěži pořádané UEFA v následujících čtyřech letech si anglický hráč odpyká v národním týmu jednozápasový trest nezávisle na postihu v dané soutěži.

"Jestliže bude na jaře vyloučen za hrubé chování v utkání v Evropské lize, ovlivní to jedině Anglii," uvedl ředitel komunikace anglického týmu Adrian Bevington pro agenturu AP.

Anglický útočník ani italský kouč se s novináři při odchodu z jednání nechtěli bavit. Capello jen s úsměvem souhlasil s tím, že výsledek je pozitivní. "Pro nás je to velice dobrá zpráva. Pro Fabia Capella a celý tým by to (bez Rooneyho) byl opravdu těžký úkol," uvedl Bevington.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..