Crystal Palace - Leicester 1:1 Leicester v Premier League podruhé za sebou remizoval a je druhý

28. prosince 2020 18:02
(Aktualizováno: 28. prosince 2020 18:27)

Fotbalisté Leicesteru zachránili v anglické lize v duelu s Crystalem Palace remízu 1:1 až v závěru poté, co v úvodu zápasu neproměnili penaltu. V tabulce jsou druzí jen o skóre před Evertonem, jehož večerní zápas proti Manchesteru City byl kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře odložen. Aston Villa remizovala 1:1 na hřišti Chelsea a udržela se před ní o skóre na pátém místě. Navíc má dva zápasy k dobru.

Marc Atkins, Reuters

Leicester se musel spokojit s dělbou bodů podruhé za sebou. V 19. minutě mohl přitom jít do vedení, Kelechi Iheanacho ale z nařízené penalty brankáře domácích Vicenteho Guaitu nepřekonal.

Po přestávce poslal Crystal Palace do vedení Wilfried Zaha a hosté, kteří budou příštím soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, vyrovnali až v 83. minutě zásluhou Harveyho Barnese.

Arsenal ovládl derby, soupeř Slavie dál válí, Everton je druhý

"V prvním poločase jsem si nevypracovali moc šancí a jejich gól nás srazil," uvedl Barnes v rozhovoru po zápase. "Každý zápas chceme vyhrát, ale když už to nejde, nechceme aspoň prohrát. Máme za sebou náročný program, uhráli jsme pár skvělých výsledků, takže jsme spokojení s tím, kde v tabulce jsme," dodal.

Crystal Palace nedokázal vyhrát v lize popáté za sebou a je třináctý. Předvedl však zlepšení oproti předchozím zápasům, v nichž schytal debakly s Liverpoolem (0:7) a Aston Villou (0:3).

Manchester City kvůli koronaviru proti Evertonu nenastoupí

Chelsea se nepovedlo odčinit dva dny starou porážku s Arsenalem, i když s obměněnou sestavou dobře začala. Do vedení ji poslal Olivier Giroud, kterému se proti Aston Ville střelecky nadmíru daří. Skóroval proti ní v každém z posledních sedmi ligových zápasů, v nichž dal celkem devět branek.

V úvodu druhého poločasu však vyrovnal volejem Anwar El Ghazi, jenž potvrdil dobrou formu, když se trefil ve třetím utkání po sobě.

Chelsea hostila na svém hřišti Aston Villu

Richard Heathcote, Reuters

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:
Crystal Palace - Leicester 1:1 (58. Zaha - 83. Barnes),
Chelsea - Aston Villa 1:1 (34. Giroud - 50. El Ghazi).
Utkání Everton - Manchester City bylo odloženo.

Časová osa: Premier League 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.