Anglie

Burnley - Manchester Utd. 0:1 Pogba poslal Manchester United do čela anglické ligy

12. ledna 2021 21:00 - Londýn
(Aktualizováno: 12. ledna 2021 23:17)

Liverpool přišel o pozici lídra Premier League! Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v dohrávce 1. kola těsně 1:0 v Burnley a vystřídali v čele tabulky úřadující šampiony z Liverpoolu, před nimiž vedou o tři body. Jediný gól zápasu vstřelil z voleje Paul Pogba.

Clive Brunskill, Reuters

Francouzský mistr světa rozhodl zápas v 71. minutě tečovanou střelou bez přípravy z hranice pokutového území po obloučku Marcuse Rashforda. Devět minut po Pogbově brance přišel na trávník v domácím dresu český útočník Matěj Vydra.

United vyhráli sedmý z osmi posledních zápasů a po Novém roce vedou tabulku poprvé od sezony 2012/13, kdy získali titul. První místo budou svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera hájit v nedělím šlágru na hřišti Liverpoolu.

Rhian Brewster ze Sheffieldu v akci.

Stu Forster, Reuters

Na čtvrté místo se posunul Everton díky vítězství 2:1 ve Wolverhamptonu. Rozhodující branku vstřelil v 77. minutě hlavou Michael Keane a tým Carla Ancelottiho se bodově dotáhl na třetí Leicester. Na Liverpool ztrácí bod.

Sheffield United ukončil v 18. zápase čekání na první výhru v sezoně Premier League. Poslední tým tabulky díky gólu z penalty zdolal 1:0 oslabený Newcastle a mohl po 186 dnech slavit ligové vítězství. Hostující Newcastle hrál o deseti celý druhý poločas poté, co byl krátce před přestávkou vyloučen Ryan Fraser. Sheffield byl v utkání lepším týmem a dočkal se odměny v 73. minutě, kdy střídající Billy Sharp proměnil penaltu za ruku. Blades jsou po první výhře stále poslední s pěti body, na záchranu ztrácejí devět bodů.

Anglická fotbalová liga:
1. kolo:
Burnley - Manchester United 0:1 (71. Pogba).
18. kolo:
Sheffield United - Newcastle 1:0 (73. Sharp z pen.)
Wolverhampton - Everton 1:2 (14. Neves - 6. Iwobi, 77. Keane).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.