Živě

Fotbalovou asociaci v Anglii poprvé povede žena, manažerka Hewittová

8. června 2021 11:23

Fotbalovou asociaci v Anglii povede poprvé v historii žena. Zkušená manažerka z mezinárodních firem Debbie Hewittová nahradí Grega Clarkea, jenž odstoupil loni v listopadu kvůli nevhodným výrokům.

 

Twitter @FA

Hewittovou do role předsedkyně jmenovala jednomyslně sedmičlenná výběrová komise FA. Funkce by se žena se zkušenostmi z firem Visa Europe či The Restaurant Group měla oficiálně ujmout v lednu roku 2022. Do té doby nejstarší národní fotbalový svaz na světě povede dočasný předseda Peter McCormick.

Předchozí šéf Clarke loni na podzim rezignoval kvůli svým výrokům o "barevných hráčích" při odpovědích na otázky členů parlamentu.

Clarke po odstoupení z čela anglického svazu skončil i ve FIFA

Anglický fotbal v posledních měsících zažívá neklidné období. Šest prvoligových klubů se v dubnu zúčastnilo neúspěšného pokusu o založení superligy. O víkendu zase vlastní fanoušci vybučeli národní tým za to, že hráči před přípravným zápasem poklekli, aby upozornili na rasovou nespravedlnost.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..