Zpackaný debut. Mladičký gólman Arsenalu předvedl šílenou minelu

Londýn/Praha

Takhle si svůj první zápas za áčko Arsenalu Londýn nejspíš nepředstavoval. Devatenáctiletý anglický brankář Arthur Okonkwo předvedl v úterním přípravném duelu proti skotským Hibernian obrovskou chybu. Fotbalisté Gunners v přátelském utkání s třetím celkem uplynulého ročníku Premiership prohráli 1:2.

Ilustrační foto.

Arsenal do prvního poločasu nastoupil s několika hvězdami v sestavě včetně Williana nebo kapitána Pierrea-Emericka Aubameyanga. Šéf lavičky Mikel Arteta postavil do brány teprve 19letého gólmana Okonkwoa, pro kterého to v dresu áčka byla premiéra.

Angličan s nigerijskými kořeny na ni ale bude chtít co nejrychleji zapomenout. Ve 21. minutě totiž totálně zpackal výběh proti útočníkovi Hibernian Martinu Boyleovi, v podivném zákroku netrefil odkopem balon a nechal si dát hodně laciný gól.

O poločase stáhl španělský kouč ze hry hned sedm hráčů, mezi nimiž byl i smolař Okonkwo. Fotbalisté skotského celku poté přidali ještě jednu trefu a Arsenal už dokázal v závěru pouze snížit na konečných 1:2.