Terry skončil jako asistent v Aston Ville, v budoucnu se chce stát trenérem

26. července 2021 13:56 - Birmingham

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace a Chelsea John Terry skončil jako asistent trenéra Aston Villy. Rozhodl se tak proto, že se chce do budoucna stát hlavním koučem. "Villans" o tom informovali na svém webu.

 

Chelsea, Facebook

Terry v sezoně 2017/18 zakončil v birminghamském celku hráčskou kariéru. V říjnu 2018 se stal asistentem kouče Deana Smithe. "Chci být co nejuctivější k manažerovi a všem v Aston Ville. Vzhledem k tomu, že jsem o své budoucnosti v létě vážně uvažoval, skutečně necítím, že je fér jít do nové sezony, aniž bych si tím byl jistý," uvedl čtyřicetiletý Terry v prohlášení.

"Teď chci strávit čas s rodinou. Poté snad přijmu pozvání k návštěvě klubů a manažerů po celé Evropě, abych rozvinul svůj záměr a cíl stát se trenérem. Mou ambicí vždy bylo dostat se do fotbalového managementu, a pokud se naskytne vhodná příležitost, cítím se připraven takovou výzvu přijmout," prohlásil někdejší obránce.

Téměř celou hráčskou kariéru strávil v Chelsea, s níž mimo jiné vyhrál pětkrát Premier League a Anglický pohár a jednou i Ligu mistrů a Evropskou ligu. Za národní tým si připsal 78 startů.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..