Jihoameričtí fotbalisté nakonec mohou o víkendu hrát anglickou ligu

11. září 2021 10:48 - Londýn

Jihoameričtí fotbalisté přece jen budou moci nastoupit o tomto víkendu v anglické Premier League. Svazy z Brazílie, Chile, Mexika a Paraguaye původně využily pravidla, které zakazuje neuvolněným reprezentantům v pětidenní lhůtě po skončení srazu hrát za klub. Po dohodě s FIFA však fotbalisté nakonec budou svým týmům k dispozici. Týká se to celkem jedenácti hráčů.

 

Jon Super, ČTK/AP

Kluby Premier League se dohodly, že kvůli pandemii koronaviru a následné povinné karanténě nepošlou své fotbalisty na kvalifikační zápasy o mistrovství světa do zemí na červeném seznamu britské vlády. Jihoamerické svazy proto původně požadovaly pod hrozbou sankcí zákaz jejich startu o tomto víkendu. Z toho nakonec sešlo.

"Rozhodnutí je známkou dobré víry, dobré vůle a spolupráce," uvedla FIFA v prohlášení po jednání se všemi stranami s tím, že stejného závěru se bude snažit dosáhnout i pro říjnové reprezentační okno.

Liverpool tak může v neděli počítat například s brazilskou trojicí Alisson Becker, Fabinho, Roberto Firmino proti Leedsu, kterému zase nebude chybět Raphinha. Chelsea hrozilo, že by se musela dnes obejít proti Aston Ville bez Thiaga Silvy. V ohrožení byly i mistrovský Manchester City a Manchester United.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..