Rubriky:

Anglie

Kouče Boltonu by nepřekvapilo, kdyby se Muamba vrátil po zástavě srdce k fotbalu

20. dubna 2012 09:32 - Londýn

Trenér Boltonu Owen Coyle by prý vůbec nebyl překvapený, kdyby se záložník Fabrice Muamba po nedávné zástavě srdce vrátil do vrcholového fotbalu. Čtyřiadvacetiletý hráč byl v pondělí necelý měsíc po kolapsu propuštěn z nemocnice.

 

Muamba v polovině března zkolaboval ve 41. minutě utkání Anglického poháru na hřišti Tottenhamu a lékaři se poté snažili obnovit srdeční činnost 78 minut, během kterých byl fakticky mrtvý. Začátkem dubna záložník vstal z postele a začal jíst.

"Fabrice znám a vím, jaký je bojovník, takže by mě nepřekvapilo, kdyby se jednoho dne vrátil k fotbalu. Ale musím zdůraznit, že teď potřebuje trávit čas se svou rodinou," uvedl Coyle na webu Boltonu.

Skotský trenér připomněl podobnou událost z Itálie, kde v sobotu zemřel po kolapsu na hřišti Piermario Morosini. "Stačí se podívat na tu tragickou věc, která se stala teď o víkendu v Itálii, aby si toho člověk hodně srovnal v hlavě. Nejdůležitější je, že (Muamba) může být se svou snoubenkou Shaunou a synem Joshuou," řekl.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..