Everton - Newcastle 3:2

Lukaku dvěma góly posunul neporažený Everton na čtvrté místo Premier League

30. září 2013 22:55 - Liverpool
(Aktualizováno: 30. září 2013 23:11)

Fotbalisté Evertonu porazili v 6. kole anglické Premier League na domácím hřišti Newcastle 3:2 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. O výhře liverpoolského celku rozhodl belgický útočník Lukaku dvěma góly v prvním poločase.

Darren Staples, Reuters

Liverpoolský tým odehrál výborně především první poločas, v němž vstřelil všechny tři branky. Skóre otevřel už v 5. minutě Romelu Lukaku, jenž se prosadil ještě jednou o půl hodiny později. Mezitím vstřelil druhý gól Ross Barkley.

Newcastle se vrátil do zápasu šest minut po přestávce díky snížení Yohana Cabayeho, jenž se v Goodison Parku prosadil jako první hostující hráč v lize od března. O nervózní závěr se postaral druhým gólem v 89. minutě další Francouz Loic Rémy, jenž měl v nastavení ještě šanci na vyrovnání, ale všechny body zůstaly domácímu týmu.

Everton se díky vítězství posunul na čtvrtou pozici tři body za vedoucí Arsenal. Newcastle je šestnáctý.