Rubriky:

Anglie

Ruce pryč od Bonyho! Swansea prodá svůj klenot jen za astronomickou částku

2. prosince 2014 11:01 - Swansea

Fotbalový útočník Wilfried Bony není na prodej. Vedení Swansea dalo všem zájemcům jasně najevo, že útočníka z Pobřeží slonoviny uvolní jen v případě skutečně mimořádně lukrativní nabídky. Pětadvacetiletý někdejší sparťanský střelec je dlouhodobě oporou a navíc také nejdražším hráčem v historii velšského klubu. Zájem o Bonyho služby přitom avizují věhlasné evropské celky - Arsenal, Liverpool, Tottenham nebo Borussia Dortmund.

 

Phil Noble, Reuters

Pětadvacetiletý Bony nastřílel v letošním roce v Premier League 18 branek, nejvíce ze všech hráčů anglické ligy a o dva více než druhý Sergio Agüero z Manchesteru City. V posledních sedmi zápasech dal Bony šest gólů a pomohl Swansea poskočit až na osmé místo tabulky. I proto s ním nedávno velšský celek prodloužil smlouvu až do roku 2018.

"Musela by přijít astronomická nabídka, aby Bony někam odešel," řekl trenér Gary Monk britským novinářům. "Nejsme klub, který by obchodoval s hráči. Nepotřebujeme ho prodat. My jsme svým hráčům oddaní stejně jako jsou oni oddaní nám," dodal.

Přesto se na začátku nového roku bude muset Swansea bez svého nejlepšího střelce v několika utkáních obejít, jelikož Bony odjede reprezentovat Pobřeží slonoviny na africký šampionát.

Za Bonyho náhradu

"Bude pryč šest či sedm zápasů, proto se budeme snažit získat za něj náhradu. Bude to ale těžké, protože Bony tvrdě pracuje na svém zlepšení a ta práce se vyplácí. Trénujeme s ním zakončení, zlepšujeme fyzickou kondici a je třeba ocenit, jak k tomu přistupuje. Ví, že se mu to vyplatí," dodal Monk.

Wilfried Bony se do evropského fotbalu dostal přes pražskou Spartu, do které přišel v roce 2007 a nejprve působil v rezervě. Následně se stal oporou prvního týmu Sparty a jednou z největších hvězd české ligy. V 59 zápasech nastřílel 22 branek, než v roce 2011 odešel do Vitesse Arnhem.

Loni v létě pak Bony přestoupil do Swansea, která za něj zaplatila údajně nejvíce ve své historii, 12 miliónů liber (tehdy asi 362 miliónů korun). Až 20 procent této částky měla inkasovat Sparta v rámci dohody s Arnhemem. Tentokrát by však už na případném přestupu podle všeho participovat neměla.

jis, ČTK, Sport.cz

Kde bude hrát v příští sezóně Bony Wilfried?


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..