Sunderland - Aston Villa 3:1Sunderland zvládl souboj o záchranu

Sunderland

Fotbalisté Sunderlandu přehráli ve 20. kole anglické Premier League Aston Villu 3:1 a odskočili soupeři na rozdíl sedmi bodů. Villans s Černými kočkami prohráli po devíti utkáních.

Souboj dvou posledních týmů přinesl jasný obrázek o krizi, v níž se birminghamský celek nachází. Přestože první příležitost vstřelit gól měli hosté zásluhou Veretouta, účet zápasu otevřel domácí van Aanholt, jenž si naskočil na centr M'Vila.

Po změně stran vyrovnal střelou z voleje Carles Gil a dal hráčům Aston Ville naději na bodový zisk. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho. V 72. minutě se po skvělé práci Adama Johnsona prosadil Jermain Defoe. V samém závěru navýšil svým druhým gólem Defoe na konečných 3:1. Klub z Birminghamu čeká na výhru už 19 zápasů. Nepomohl mu ani český útočník Libor Kozák, který do utkání nastoupil v 76. minutě a odehrál první minuty od prosince 2013.