Rubriky:

Anglie

Fotbalisté dostávají přemrštěné výplaty, střílí do vlastních řad hvězda Manchesteru

26. dubna 2016 15:46 - Madrid/Manchester

Jejich kariéra trvá sice jen zhruba dvacet let, přesto jsou prý fotbalisté pořádně přepláceni. Ožehavé téma stále se zvyšujících výplat hráčů v nejlepších ligách otevřel španělský záložník Manchesteru United Juan Mata, který se domnívá, že je to způsobeno příliš velkým vlivem obchodních zájmů.

 

Phil Noble, Reuters

„Na této nejvyšší úrovni jsme velmi dobře odměňováni," řekl v rozhovoru pro španělskou televizi Salvados. „Žijeme v bublině. V porovnání se zbytkem společnosti vyděláváme komicky přemrštěné částky. Je to až nepochopitelné," pokračoval sedmadvacetiletý španělský reprezentant.

Bývalý hráč Valencie, který před dvěma lety přestoupil z Chelsea do Manchesteru United za 37 miliónů liber (1,3 miliardy korun), týdně pobírá 150 tisíc liber (5,22 miliónů korun). „A to vydělávám na fotbalistu této úrovně normální peníze. Ale v porovnání s 99,9 procenty Španělů a lidí ze zbytku světa vydělávám směšně moc," pokračoval v palbě do svých.

Hráči po podpisu lukrativní smlouvy mají podle něj potíže zůstat nohama na zemi. „Když se nějaký hráč připojí k velkoklubu, má hned pocit, že je z něj Diego Maradona. To se týká nás všech, ale hlavně mladých hráčů," pokračoval v kritice poměrů Mata. „Vidíte ty děti, jak si o sobě myslí, že jsou rockové hvězdy, nosí extravagantní oblečení a řídí pořádná žihadla. Občas je potřeba vzít si je stranou a promluvit si s nimi," myslí mistr světa z roku 2010.

Mata se zamyslel i nad důvodem celé problematiky. „Obchodní stránka fotbalu a vlastníci klubů se zdají být důležitější než fanoušci. Ale mě na obchod neužije. Já miluju hru: trénování a soutěžení," pokračoval a nakonec překvapivě dodal: „Pokud by to znamenalo snížení vlivu byznysu na fotbal, snesl bych i snížení svého platu," prohlásil rodák z Burgosu.

oc, Sport.cz

Myslíte si, že fotbalisté pobírají přemrštěné peníze?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..