Rubriky:

Anglie

Král Premier League slavil finesami. Jak se teprve rozšoupne po titulu!?

28. dubna 2016 10:48 - Londýn

První malý titul už Lišky mají. Rijád Mahríz, ofenzivní záložník Leicesteru, byl zvolen nejlepším fotbalistou anglické ligy. Svým hlasováním o tom rozhodli sami hráči, takže není o čem diskutovat. Alžírský reprezentant o víkendu znovu perlil, však také jeho finesy figurují v přehlídce největších parádiček a kuriozit 35. kola anglické Premier League. Všichni se už těší, jakými parádami oslaví senzační mistrovský titul, který má Leicester na dosah.

 

Sport.cz s použitím Reuters

Nedělní duel nabídl další ukázku, proč Lišky vládnou Albionu. Rijád Mahríz již v 10. minutě otevřel skóre a favorita uklidnil. Svou formu prezentoval i v dalším průběhu, jak ukázka v přehledu parádiček dokazuje. Leicester nakonec porazil Swansea 4:0 a teoreticky by již po příštím kole mohl slavit titul.

Neděle byla pro Mahríze vůbec slavnostní. Na ceremoniálu převzal cenu pro nejlepšího hráče anglické ligy. Pětadvacetiletý záložník narozený ve Francii a alžírský reprezentant se stal vůbec prvním hráčem z Afriky a teprve druhým hráčem mimo Evropu, který prestižní ocenění za 43 ročníků ankety získal.

„Velmi mě těší, že jsem získal takovou cenu. Je o to cennější, že pro mě hlasovali hráči. Všimli si, že mi sezóna mimořádně vychází. Je to ale především zásluha celého týmu. Bez spoluhráčů v Leicesteru bych tady nebyl. Klíčem je týmový duch. Jsme jako bratři. V tom je naše síla," poukázal Mahríz.

Soupeři mu v užší šestičlenné nominaci byli další dva spoluhráči Jamie Vardy a N'Golo Kante, Harry Kane z Tottenhamu, Dimitri Payet z West Hamu a Mesut Özil z Arsenalu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..