Rubriky:

Anglie

Liverpoolský obránce Sakho je kvůli dopingu na 30 dní suspendován

28. dubna 2016 15:15 - Liverpool

Obránce Liverpoolu Mamadou Sakho, který je podezřelý z dopingu, má na 30 dní pozastavenou činnost. Evropská fotbalová unie UEFA tak rozhodla, aby získala čas celou kauzu prošetřit a rozhodnout případně o delším trestu. Francouzskému reprezentantovi hrozí až čtyřletý distanc.

 

Staff, Reuters

Šestadvacetiletý Sakho byl pozitivně testován po vítězném utkání Evropské ligy proti Manchesteru United 17. března. Údajně měl v těle látku napomáhající spalování tuků. Když zpráva o jeho dopingovém testu vyšla v sobotu najevo, Liverpool se rozhodl Sakha nadále nenominovat na zápasy. Klub však zdůraznil, že se nejedná o suspendaci. Pařížský rodák senegalského původu měl do úterý čas na to požádat o analýzu B vzorku, ale neučinil tak.

"Sakho nepožádal o analýzu B vzorku. UEFA tak hráče suspendovala provizorně na 30 dní. Konečné rozhodnutí učiní disciplinární a etická komise," stojí v prohlášení UEFA.

Do podobných potíží se v roce 2011 dostal jeho současný liverpoolský spoluhráč Kolo Touré, jenž byl pozitivně testován na látku na snížení váhy, kterou mu údajně doporučila manželka, a dostal šestiměsíční distanc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..