Pocta pro Čecha! Brankář Arsenalu se dostal do Guinnessovy knihy rekordů

12. října 2016 11:47 - Londýn

Do dějin anglické Premier League se zapsal v prosinci loňského roku, když 170. vychytanou nulou překonal rekord Davida Jamese. Od té doby své maximum již vylepšil na 181 zápasů bez obdrženého gólu. Petr Čech je na ostrovech váženou legendou, navíc se mu dostalo další velké pocty. Stal se totiž jedním z vyvolených, kteří se ocitli v Guinnessově knize rekordů.

 

Jason Cairnduff, Reuters

O rekord anglické ligy se postaral v prosincovém duelu s Bournemouthem (2:0), v němž se mohl radovat ze zmiňovaného 170. čistého konta, díky kterému se zapsal do historie soutěže.

V novém vydání populární knihy rekordů je zanesena jeho bilance od 15. srpna 2004 do 7. února letošního roku se 174 čistými konty.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Plzně převzal v úterý zarámované osvědčení o svém zápisu. Certifikáty obdržel hned dva. Vedle čistých kont se v prestižní knize objeví i díky tomu, že jako první gólman v dresu dvou různých klubů získal ocenění Zlatá rukavice za nejvíce utkání bez inkasované branky v jedné sezóně anglické ligy.

České vydání aktuální Guinnessovy knihy rekordů půjde do prodeje v pondělí 17. října.

jsv, ČTK, Sport.cz

  1:1 Brighton - West Ham 1:1 dohráno
20210515T21:00:00+0200
Brighton vs. West Ham
Brighton vs. West Ham
Brighton
West Ham

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..