Middlesbrough - Chelsea 0:1Costa vstřelil desátý gól v sezóně, Premier League má nového lídra

Fotbalisté Chelsea zvítězili ve 12. kole anglické ligy na hřišti nováčka z Middlesbrough 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral v závěru prvního poločasu Diego Costa. Chelsea tak využila sobotního remízového zaváhání Liverpoolu a s náskokem jednoho bodu vede tabulku.

Útočník Chelsea Diego Costa se raduje z branky proti Middlesbrough.

Chelsea díky Costově zásahu prodloužila vítěznou sérii v lize na šest zápasů, od porážky s Arsenalem na konci září pokaždé získala tři body. Navíc ani v jednom z úspěšně zvládnutých utkání neinkasovala.

Costa se trefil ve 41. minutě z dorážky po rohovém kopu. Nejlepší střelec soutěže dal desátý gól v sezóně. V tabulce kanonýrů vede o dvě branky před Sergiem Agüerem z Manchesteru City.

Kouč hostů Antonio Conte se i v Middlesbrough držel tradičního rčení o vítězné sestavě a do zápasu nasadil stejnou jedenáctku jako do čtyř předchozích klání. Hned dva její členové oslavili klubová jubilea, pro Edena Hazarda to byl 150. zápas v nejvyšší soutěži za Chelsea, o padesát míň jich odehrál Nemanja Matič.