Mourinha nejspíš čeká další trest, jeho chováním se zabývá FA

Londýn

Trenéra Manchesteru United Josého Mourinha nejspíš podruhé během měsíce stihne trest za nevhodné chování. Fotbalová asociace začala portugalského kouče vyšetřovat kvůli jeho počínání při nedělním ligovém utkání s West Hamem (1:1). Mourinho v prvním poločase vzteky nakopl u střídačky láhev s vodou, poté co jeho hvězdný svěřenec Paul Pogba dostal žlutou kartu za simulování. Rozhodčí Jonathan Moss vykázal domácího trenéra na tribunu.

Trenér José Mourinho.

To se bývalému kouči Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán a Porta stalo podruhé během jediného měsíce. Na konci října musel z lavičky kvůli slovnímu napadení rozhodčího Marka Clattenburga v poločase utkání s Burnley. V důsledku toho pak dostal trest zákazu činnosti na jeden zápas a pokutu 8000 liber.

Rovněž v říjnu Mourinho dostal ještě pokutu 50.000 liber za kritické poznámky na adresu rozhodčího Anthonyho Taylora před zápasem Manchesteru na stadionu Liverpoolu. Podle FA jeho tehdejší komentář znevážil fotbal.

K nejnovějšímu poklesku se Mourinho může vyjádřit do 1. prosince, potom FA vynese verdikt.