Rubriky:

Anglie

Idiot, neměl pro Fellainiho jiný výraz bývalý kapitán Manchesteru Gary Neville

5. prosince 2016 09:32 - Manchester/Praha

Pět minut chybělo Rudým ďáblům k tomu, aby po dvou předchozích remízách konečně zase vyhráli, když v liverpoolském Goodison Parku přišel na hřiště střídající Belgičan Fellaini. Za necelé čtyři minuty vyrobil nesmyslnou penaltu, domácí Everton vyrovnal a Mourinhovi zůstaly znovu oči pro pláč. Třetí nerozhodný výsledek v řadě znamená, že Manchester United ztrácí na vedoucí Chelsea už třináct bodů.

 

Andrew Yates, Reuters

Nešikovnost, nebo jen pouhá neohrabanost? Nebo prostě neschopnost koordinovat své pohyby?

„Prostě idiotské počínání. Od tak zkušeného fotbalisty ubohost," nešetřil bývalý kapitán Manchesteru United Gary Neville belgického legionáře Fellainiho, který skutečně neměl důvod strčit v šestnáctce do domácího Gueye rukou a přivolat tak na svůj tým pohromu.

Vždy byl takový

Sudí Oliver nařídil penaltu, kterou Baines v 89. minutě proměnil a Everton se tak radoval ze zisku bodu.

„Vždycky byl takový. Ještě když hrál za nás, chtěli jsme ho mít od vlastní šestnáctky nejdál, jak to jen bylo možné," připomínal někdejší hráč Evertonu Leon Osman, že ve vlastním pokutovém území byl Fellaini nešikovný vždycky.

I proto si žádný z nich netroufnul do mikrofonů Sky Sports kritizovat trenéra Mourinha za střídání, které mu krutě nevyšlo.

„Z toho trenéra vinit nemůžete, byl to prostě špatný moment v podání hráče," mínil Neville.

Ani Mourinho se kupodivu nerozpálil a do kritiky se nepustil. Nesepsul ani Fellainiho, ani rozhodčího za to, že nařídil penaltu.

„Bez komentáře. Nemám myšlenku, abych situaci komentoval," pravil rezolutně. „Byli jsme zase jasně lepší než soupeř, jenže výsledek opět neodráží rozdíl ve výkonu obou celků," bylo na něm patrné, jak je další remízou rozladěný. Aby ne, když z posledních deseti ligových utkání vyhrál jeho tým jen dvě.

„Nemůžeme udělat víc proto, abychom přivolali štěstí, než dál pracovat, jako dosud. Proti Evertonu jsem sledoval úžasné výkony Phila Jonese a Roji, hráčů, kteří v posledních dvou letech nastupovali jen zřídka. Stejně to nepomohlo," stýskal si Mourinho, že ho smůla provází dál a dál.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..