Rubriky:

Anglie

Čtyřikrát získal na Ostrovech Zlaté rukavice, proto Čecha letos malý počet nul frustruje. Je to i o smůle, vysvětloval

12. ledna 2017 19:43 - Londýn/Praha

Rekord už má, protože nejenže vychytal v jedné sezóně nejvíce zápasů s čistým kontem, ale společně s gólmanem anglické reprezentace Joe Hartem se stal i nejčastějším držitelem Zlatých rukavic, ocenění, jež je v Premier League udělováno od sezóny 2004/05 brankářům, kteří udrží v jednom ligovém ročníku nejvíce nul. Petr Čech má ve sbírce už čtyři tyto trofeje, i když v sezóně 2013/14 se o ni musel dělit s Polákem Szczesnym. O to víc ho frustruje, že v té letošní přibývají nuly na jeho kontě pomalu.

 

Dylan Martinez, Reuters

Dvacet ligových duelů a jen šest nul na kontě, to pochopitelně není českému legionáři mezi tyčemi Arsenalu po chuti. V rozhovoru pro klubovou televizi Gunners se tím ostatně nijak netajil.

„Myslím, že si vedu dobře, ale nuly nemám, protože přišly zápasy, v nichž jsem dostal alespoň jeden gól. Třeba v utkáních, kdy jsem inkasoval z penalty, takže to bylo i trochu o smůle," připomínal Petr Čech, že letošní sezóna je pro Kanonýry trochu jiná, než předchozí.

Držitelé Zlatých rukavic
2004/05 Petr Čech Chelsea 21
2005/06 Pepe Reina Liverpool 20
2006/07 Pepe Reina Liverpool 19
2007/08 Pepe Reina Liverpool 18
2008/09 Van der Sar Manchester Un. 21
2009/10 Petr Čech Chelsea 17
2010/11 Joe Hart Manchester City 18
2011/12 Joe Hart Manchester City 17
2012/13 Joe Hart Manchester City 18
2013/14 Petr Čech a Wojciech Szczesny Chelsea - Arsenal 16
2014/15 Joe Hart Manchester City 14
2015/16 Petr Čech Arsenal 16
V prvním sloupci sezóna ve druhém gólman, ve třetím jeho klub, ve čtvrtém počet zápasů v sezóně s nulou

I pro něho je jiná, protože v té minulé kupříkladu vychytal 16 zápasů s nulou, za což přebíral počvrté během působení na Ostrovech Zlaté rukavice, zatímco v letošní jich má po dvaceti utkáních na kontě o deset méně.

A navíc - v osmi zápasech po sobě Čech inkasoval, což se mu po příchody na Ostrovy nikdy nestalo ani na předchozí štaci v Chelsea, ani po přestupu do Arsenalu.

A to přesto, že se před sezónou vzdal reprezentace, aby se mohl soustředit jen na účinkování v bráně Kanonýrů.

„Je to pro mě nová situace, ale zatím ji hodnotím velmi pozitivně. Mám totiž čas na věci, které při cestování s národním týmem dělat nemůžete. To znamená na speciální tréninky, nebo kombinování různých forem přípravy, což nemáte šanci dělat, kdy vás čeká spousta zápasů," připomínal své enormní vytížení v letech, kdy chytal anglickou ligu, Champions League a ještě jezdil pomáhat národnímu mužstvu.

V letošní sezóně navíc rozdělil trenér Wenger zátěž mezi Čecha a Ospinu. Český gólman chytá v Premier League, Kolumbijec v Lize mistrů, navíc na pohárové scéně se mezi tyče dostává i Argentinec Martinez.

„Jsem na úrovni, na které být potřebuji. Samozřejmě že se chci v každém utkání zlepšovat a udržet si standardní výkonnost. Nechtěl bych zažít období, kdy bych na tom nebyl dobře nebo nebyl na úrovni, na níž bych být měl. To se mi ale ještě nestalo, takže doufám, že se mi bude dál dařit," rozpovídal se Čech.

„Pochopitelně že nejdůležitější ze všeho je, že naše mužstvo vyhrává, ale někdy je dobré udržet čisté konto a ukázat pevnou obranu," netajil český legionář svou vizi, že by rád pomohl k dalšímu vzestupu Kanonýrů ligovou tabulkou.

Gunners jsou momentálně v tabulce pátí, přičemž na třetí Tottenham a čtvrtý Manchester City ztrácí bod a na vedoucí Chelsea pak osm bodů.

zp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..