Rubriky:

Anglie

Čech odevzdal Zlatý míč s vírou, že večer dostane korunu pro Fotbalistu roku

20. března 2017 15:56 - Praha

Brankář Petr Čech měl v pondělí napilno a hodně toho nachodil, byť ho sužuje problém se zraněným lýtkem, kvůli němuž musel střídat v sobotním ligovém duelu s West Bromwichem. Do Prahy přiletěl kvůli dvěma trofejím. Odpoledne předal do Síně slávy českého fotbalu Zlatý míč ČR, a večer zamíří na Hrad do Španělského sálu s vírou, že podeváté převezme korunku pro nejlepšího Fotbalistu roku, tentokrát s letopočtem 2016.

Sport.cz

„I když mám doma ve své malé Síni slávy místa dost, a vejde se tam ještě hodně trofejí, rozhodl jsem se originál Zlatého míče věnovat do Síně slávy českého fotbalu, aby si ho mohli prohlédnout i fotbaloví fanoušci, kteří sem přijdou a nedíval jsem se jenom já," říkal odpoledne na Strahově. „Menších replik, které vypadají stejně, mám deset," dodal.

Když přišla řeč na to, jak si cení trofeje, kterou udělují pouze novináři, usmíval se. „S přibývajícími roky si individuálních trofejí vážím čím dál tím víc. Po osmnácti letech profesionální kariéry si uvědomuji, že není samo sebou trofej získat. Mohou přijít období, kdy nebude žádná. Platí to i o Zlatém míči od Klubu sportovních novinářů. Ale věřím, že jsem jim za ty roky nedal moc šancí, aby ji dali někomu jinému," pravil.

Konečně nejsou Kollerovy kopačky největší

Téměř deset kilogramů vážící trofej od Čecha převzal generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. „Máme v Síni slávy Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu od Josefa Masopusta. Teď získáváme i další zlatý míč jako cennou trofej," poděkoval Řepka.

Petr Čech poté uložil Zlatý míč do vitríny ke svým brankářským rukavicím a kopačkám kanonýra Jana Kollera. „Konečně tu Honzovo kopačky nebudou ve vitríně největší," s úsměvem Čech narážel na velikost nohy slavného kanonýra.

Poté se věnoval novinářům, kterým přiznal: „Je to zvláštní, že dnes začal sraz reprezentace a já už v úterý ráno letím zpátky do Londýna, kde se podrobím odborným lékařským vyšetřením lýtka. Ale klukům fandím. Věřím, že dokážou uhrát to druhé barážové místo v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa do Ruska. Škoda, že neporazili Severní Irsko a Ázerbájdžán. Měli převahu a šance, jen nedali góly. Mohli mít o čtyři body navíc a lepší pozici. Teď musí přivézt body ze San Marina a další uhrát v odvetách. Porážku v Německu neberu tragicky, je to největší favorit skupiny a obhájce titulu," řekl Čech.

Předal také šek na 150 000 korun pro Nadaci profesora Pavla Koláře Pohyb bez pomoci. „Spolupracujeme už nějaký čas. Rozhodl jsem se dát do aukcí některé fotbalové relikvie, o které mají fanoušci zájem, a výtěžek dávám této nadaci," zdůraznil.

Na Hrad pro korunku fotbalového vládce

Večer zamíří Petr Čech s manželkou Martinou na Hrad, kde začne od půl desáté vyhlášení Fotbalisty roku 2016 a doprovodných anket - Trenér roku, Talent roku, Fotbalistka roku a další legendy budou uvedeny do Síně slávy. Čech je velký favoritem na získání korunky, která by byla jeho devátá. „Bylo by to příjemné, ale jsou tu další favorité, především Pavel Kadeřábek a Vláďa Darida, kteří v reprezentaci i bundeslize podávají výborné výkony," naznačil Čech, koho považuje za největší soupeře. Otázkou zatím je, jak se rozhodli hlasující akademici - trenéři, kapitáni týmů, reprezentanti, novináři a funkcionáři.

S rokem 2016 je ale Čech spokojený. „Arsenal skončil v Premier League druhý. Chtěli jsme titul, ale druhá příčka byla nejlepším umístěním Kanonýrů za posledních deset let. Získal jsem Zlaté rukavice pro brankáře s největším počtem vychytaných nul v sezóně a překonal rekord v této kategorii v historii Premier League. S reprezentací jsme hráli na mistrovství Evropy. Chtěli jsme postoupit ze skupiny, to se nepovedlo, ale celkově jsem s rokem 2016 spokojený," řekl Petr Čech s tím, že svého rozhodnutí skončit v reprezentaci, což řekl v polovině minulého roku, nelituje.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..