Southampton - Manchester Utd. 0:0Manchester United neinkasoval ani z penalty, ale popáté v řadě nevyhrál

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United remizovali v dohrávce 28. kola Premier League 0:0 v Southampotonu a popáté za sebou v lize nevyhráli. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mohli odjíždět bez bodu, ale domácí neproměnili penaltu.

Nathan Redmond (vlevo) ze Southamptonu a Eric Bailly z Manchesteru United.

Manchester United nastoupil k utkání bez větší motivace, neboť už nemůže v ligové tabulce skončit jinak než šestý. Pro "Rudé ďábly" je spíše než závěr Premier League důležitější finále Evropské ligy, v němž se příští středu utkají s Ajaxem Amsterodam.

Týden před stockholmským finále podal výborný výkon brankář Sergio Romero, jenž dostane přednost před tradiční jedničkou Davidem de Geou. Argentinský gólman už v 6. minutě chytil penaltu Manolu Gabbiadinimu odpískanou za ruku Erica Baillyho, k níž podle všeho došlo mimo pokutové území.

Romero si pak v průběhu zápasu připsal několik dalších zákroků a udržel čisté konto. Nejblíže vstřelení branky v dresu United byl v 71. minutě Anthony Martial, jenž trefil tyč.