Rubriky:

Anglie

Rooney nesmí za řízení v opilosti dva roky za volant, odmaká i sto hodin veřejných prací

18. září 2017 13:05 - Londýn
(Aktualizováno: 18. září 2017 15:14)

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney přišel na dva roky o řidičský průkaz. Jednatřicetiletý útočník Evertonu, který se před soudem k prohřešku přiznal, navíc musí za řízení v opilosti odpracovat sto hodin veřejně prospěšných prací.

 

Andrew Yates, Reuters

Policie zastavila Rooneyho v noci 1. září nedaleko jeho domova v hrabství Cheshire. Při dechové zkoušce překročily naměřené hodnoty povolený limit. Ve stejný večer se navíc na sociálních sítích objevily fotografie bývalého hráče Manchesteru United z večírku v nedaleké vesnici, kde prý tancoval na stole a zpíval.

"Rozsudek samozřejmě přijímám. Chci se veřejně omluvit za neodpustitelné rozhodnutí, byla to hrozná chyba," uvedl Rooney v prohlášení. "Už jsem se omluvil rodině, trenérovi, šéfovi a všem v Evertonu. Teď se chci omluvit všem fanouškům a každému, kdo mě během kariéry podporoval," dodal pětinásobný vítěz anglické ligy s United.

Právníci slavného fotbalisty žádali soudce, aby neuděloval veřejně prospěšné práce, protože se Rooney věnuje dobročinným aktivitám. John Temperley však reagoval tím, že nebyl přesvědčen o tom, že ani dost vysoká pokuta by měla stejný účinek.

Pro Rooneyho, který je s 53 brankami ve 119 zápasech nejlepším střelcem anglického národního týmu, nejde o první incident s alkoholem. Loni v listopadu byl například zachycen na svatební oslavě v době, kdy se měl věnovat léčbě kolena.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..