Vydra gólem posunul Derby k výhře nad Sheffieldem Wednesday

Londýn

Český útočník Matěj Vydra skóroval za fotbalisty Derby County v druhém zápase po sobě. Gólem z penalty posunul tým k výhře 2:0 nad Sheffieldem Wednesday. Derby bodovalo popáté v řadě a posunulo se na osmé místo tabulky. V nominaci poraženého týmu chyběl obránce Daniel Pudil.

Útočník Matěj Vydra na ilustračním snímku.

Už ve čtvrté minutě fauloval Vydru ve vápně Glenn Loovens. Bývalý hráč Watfordu či Udine nařízenou penaltu proměnil a vstřelil šestý gól v sezoně. Domácí měli další šance na pojištění výhry, definitivně ale rozhodl až čtyři minuty před koncem Bradley Johnson, který v 78. minutě nahradil právě dvacetinásobného reprezentanta Vydru.

Stoper John Terry vstřelil na stadionu Villa Park první gól od dubna 2003, kdy zde skóroval v dresu Chelsea. Tentokrát pomohl Aston Ville úvodní trefou k výhře 2:1 nad Fulhamem, za který celý zápas odehrál Tomáš Kalas.