Fotbalisty Leicesteru povede Claude Puel

Londýn

Fotbalisty Leicesteru povede trenér Claude Puel. Šestapadesátiletý bývalý kouč Monaka, Lyonu, Nice nebo Southamptonu s loňským anglickým mistrem podepsal tříletou smlouvu a nahradil minulý týden odvolaného Craiga Shakespeara.

Odvolaný Craig Shakespeare (na snímku) už má na lavičce fotbalistů Leicesteru nástupce.

Puel se do Anglie vrací po necelých pěti měsících po odvolání ze Southamptonu, přestože s ním obsadil osmé místo v lize a postoupil s ním do finále Ligového poháru. Před tím byl jeho jediným trenérským úspěchem francouzský titul s Monakem z roku 2000.

Třiapadesátiletý Shakespeare vedl Leicester od února jako dočasný kouč po propuštění Itala Claudia Ranieriho, který získal s Leicesterem senzační titul. V červnu pak po záchraně klubu v Premier League dostal smlouvu na tři roky, ale v probíhajícím ročníku si tým v devíti kolech připsal pouhé dvě výhry a patří mu 14. příčka bod nad sestupovým pásmem.