Živě

Česko - Island 1:1 Jednadvacítka v prvním zápase pod trenérem Krejčím remizovala s Islandem

22. března 2019 15:42 - Praha

Česká fotbalová reprezentace do 21 let v prvním zápase pod vedením nového trenéra Karla Krejčího na soustředění ve Španělsku remizovala 1:1 s Islandem. Nerozhodný výsledek "lvíčatům" zajistil vyrovnávací brankou Ondřej Šašinka.

 

FAČR

Češi byli od začátku zápasu aktivnější, ale do vedení šel v 66. minutě Island. Postaral se o to Sveinn Gudjohnsen, syn bývalého útočníka Chelsea nebo Barcelony Eidura Gudjohnsena. Náskok ale Seveřanům vydržel jen chvíli, protože v 71. minutě vyrovnal střídající Ondřej Šašinka.

"V mých očích jsme dostali laciný gól, který ale kluky zároveň trochu probudil, což vyústilo ve zlepšenou hru, větší tlak a vyrovnání," uvedl na webu FAČR Krejčí. "V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale další šance jsme neproměnili," dodal.

Druhý zápas čeká jednadvacítku ve Španělsku v pondělí proti výběru Mexika.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v San Pedro del Pinatar (Španělsko):
ČR - Island 1:1 (0:0)
Branky: 71. O. Šašinka - 66. Gudjohnsen.
Sestava ČR: Jedlička - Souček, Plechatý, Chaluš, Holík - Sadílek, Janošek (79. Krejčí) - Vaníček, Matoušek, Granečný (67. Žitný) - Drchal (67. O. Šašinka). Trenér: Krejčí.
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.