ČR - Japonsko 2:1 Fotbalová osmnáctka vyhrála turnaj v Emirátech

24. března 2019 13:52 - Dubaj

Čeští fotbalisté do 18 let vyhráli přípravný turnaj ve Spojených arabských emirátech, kde postupně zdolali Belgii, Anglii a Japonsko.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V závěrečném utkání proti asijskému týmu zvítězili svěřenci trenéra Luboše Kozla 2:1 díky brance sparťanského obránce Michala Szewieczeka, který v pátek rozhodl jediným gólem také souboj s Anglií. Úvodní zápas proti Belgii vyhráli čeští mladíci 5:0 i díky hattricku Matyáše Kozáka.

"Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že všechny tři zápasy vyhrajeme, tak bych tomu nevěřil, ale bohudík se tak stalo. S výkony i celým naším účinkováním jsem spokojený," uvedl trenér Kozel na svazovém webu. "Mám z turnaje v podstatě jen pozitivní dojmy, protože jsme měli možnost konfrontovat se skvělými týmy," dodal kouč.

Přípravné utkání fotbalistů do 18 let ve Spojených arabských emirátech:
ČR - Japonsko 2:1 (1:0)
Branky: 28. Bláha, 70. Szewieczek - 67. Ajukawa z pen.
Sestava ČR: Trefil (46. Markovič) - Szewieczek (79. Radosta), Vincour, Cedidla, Kosek - Vít (85. Gabriel), Červ (60. Vlček) - Bláha (79. Firbacher), Hájek (85. Žilák), Penner (46. Zeronik) - Kozák (60. Čejka). Trenér: Kozel.
ČTK

Časová osa: Reprezentace

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.