Živě

Francie - ČR 6:1 Fotbalová sedmnáctka utrpěla ve čtvrtfinále ME debakl s Francií

12. května 2019 16:07 - Dublin

Čeští fotbalisté do 17 let si na mistrovství Evropy v Irsku o medaile nezahrají. Ve čtvrtfinále utrpěli debakl 1:6 s Francií a s turnajem se rozloučili. Mladíci inkasovali hned čtyři branky od šestnáctiletého talentovaného záložníka Paris St. Germain Adila Aouchicheho.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Svěřenci trenéra Václava Kotala v předchozích třech zápasech základní skupiny neprohráli, ale proti Francouzům, kteří ovládli šampionát sedmnáctek v roce 2015, tvrdě narazili. Výběr galského kohouta byl od úvodu aktivnější a v poslední čtvrthodině první půle si vytvořil tříbrankový náskok.

Nejprve Millot využil špatného postavení brankáře Horníčka a z dálky ho přehodil. Poté se pod břevno trefil Aouchiche, který pak po individuální akci přidal další gól.

Hattrick francouzská vycházející hvězda dokonala v 75. minutě a v závěru zvýšila na 6:0 z penalty, když předtím skóroval ještě Nsona Wa Saka. Aouchiche se na turnaji trefil už devětkrát a vede tabulku střelců.

V páté minutě nastavení snížil Ritter. Česká sedmnáctka utrpěla největší debakl od roku 2010, kdy podlehla Turecku rovněž 1:6. Mladíkům, kteří startovali na Euru po čtyřech letech, se zároveň rozplynul sen o účasti na letošním světovém šampionátu.

"Hlavní rozdíl byl v pohybu, v kultuře pohybu a práci s míčem. Na rozdíl od hráčů soupeře jsme byli pomalí v práci s míčem pod tlakem. I když jsme hráče upozorňovali, že Francie trestala Švédy za všechny chyby při zakládání útoků, tak se nám stalo to samé," uvedl pro web FAČR Kotal.

"Francouzi a Nizozemci pro mě byli od začátku favority celého turnaje, francouzský tým potvrdil i proti nám své kvality. Porážka 1:6 je krutá, ale je potřeba si z toho vzít ponaučení do další práce. Pro hráče je to obrovská zkušenost na téhle úrovni. Musíme dál pracovat s rychlostně vybavenými hráči, na Francouze stačil rychlostně pouze Jáchym Šíp," dodal Kotal.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let - čtvrtfinále v Dublinu:
Francie - ČR 6:1 (3:0)
Branky: 36., 45.+2, 75. a 88. z pen. Aouchiche, 30. Millot, 80. Nsona Wa Saka - 90.+5 Ritter.
Sestava ČR: Horníček - Koželuh (24. M. Šimek), Matys, Starý (46. Toula), Kurka - Hroník (84. S. Šimek), Hellebrand (67. Nováček), Hájek - Pech (46. Šilhart), Ritter, Šíp. Trenér: Kotal.
Nizozemsko - Belgie 3:0 (2:0)
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.