Rubriky:

Reprezentace

Agüero se po téměř roce objevil v argentinské nominaci

22. května 2019 08:48 - Praha

V nominaci Argentiny na mistrovství Jižní Ameriky je i útočník Sergio Agüero z Manchesteru City. Třicetiletý fotbalista se v národním týmu objeví poprvé od nástupu trenéra Lionela Scaloniho do funkce po loňském mistrovství světa.

 

Dylan Martinez, Reuters

Agüero dal v uplynulém ročníku anglické ligy 21 branek a Manchesteru City pomohl k zisku titulu i triumfům v Anglickém a Ligovém poháru. Spolu s ním je ve Scaloniho výběru devět hráčů, kteří si pod předchozím trenérem Jorgem Sampaolim zahráli na světovém šampionátu v Rusku, kde Argentina skončila v osmifinále.

V nominaci nechybí ani Lionel Messi, který po nepovedeném posledním jihoamerickém šampionátu v národním týmu skončil, ale v březnu se do reprezentace vrátil. Místo naopak nezbylo na útočníka Maura Icardiho, jehož sezonu poznamenaly problémy v Interu Milán.

Argentina se na turnaji na přelomu června a července v základní skupině utká s Kolumbií, Paraguayí a Katarem. Na posledních pěti šampionátech se dostala čtyřikrát až do finále, ale pokaždé prohrála. Triumf na mistrovství Jižní Ameriky oslavila Argentina naposledy v roce 1993.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace