Rubriky:

Reprezentace

Češi už nemají kam uhnout, Šilhavý burcuje. Odčiní reprezentace ostudný krach?

10. září 2019 10:35 - Černá Hora

Už není kam uhnout. Rýsující se příznivý scénář rozmetal sobotní krach v Kosovu, který českou fotbalovou reprezentaci přitiskl ke zdi. Pokud dnes večer v Podgorici v duelu evropské kvalifikace neporazí Černou Horu, postup na šampionát, kam se dostane téměř polovina Evropy, bude v ohrožení.

 

Visar Kryeziu, ČTK/AP

„Vzhledem ke Kosovu potřebujeme nutně tři body. Uděláme pro to všechno," prohlásil Šilhavý včera v Podgorici. Jeho tým klesl na třetí, nepostupovou pozici, ze které ho vyšouplo právě Kosovo.

Češi jsou na tom v této fázi nejhůř v historii samostatného státu. Ještě nikdy v evropské kvalifikaci neměli po čtvrtém zápase ve skupině méně bodů než nynějších šest. Pouze jednou měli stejný počet, a sice v bojích o ME 2012. Pátý duel však vyhráli, nakonec se na šampionát do Polska probojovali přes baráž. Shodou okolností na úkor Černé Hory.

Trénink české reprezentace v Černé Hoře

Pavel Dosadil, Sport.cz

„Chceme tři body, půjdeme za nimi. Je strašně důležité v Černé Hoře vyhrát," uvedl kapitán Marek Suchý. Národní tým by si v případě vítězství pravděpodobně vzal druhou příčku zpátky, Kosovo totiž hraje v úterý na půdě suverénní Anglie.

Velkým mementem ovšem je, že Černohorci mají typologicky stejný tým jako Kosovo. Také oni spoléhají na brejky. A jestliže Čechům v Prištině notně zatápěl hrotový útočník Muriqi, jejich dnešní soupeř má k dispozici útočníka podobného ražení Mugošu.

Politika s Černohorci zacloumala. V den zápasu zůstali bez trenéra

„Bránění hrota jsme si vyzkoušeli v Kosovu, věřím, že se teď v něm zlepšíme," podotkl Šilhavý. Ke splnění tříbodového cíle ale bude třeba změnit spoustu dalších atributů.

„V Kosovu jsme u obou inkasovaných gólů předvedli trestuhodnou nekoncentrovanost, která všechno dobré zdevastovala. Přidat ale musíme i v osobních soubojích," uvedl Šilhavý.

Zápas začíná ve 20:45, přímý přenos vysílá ČT sport, online reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Robert Neumann (Podgorica), Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.