Rubriky:

Reprezentace

Reprezentace se už na Kypru chystá na závěr kvalifikace

19. listopadu 2007 17:16 - LARNAKA

Česká fotbalová reprezentace se už v Nikósii chystá na poslední utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2008 proti domácímu Kypru. Svěřenci Karla Brücknera odpoledne dorazili na letiště v Larnace a ihned zamířili na lehký trénink do Nikósie, kde ve středu uzavřou úspěšný kvalifikační cyklus. Na Kypru fotbalisty přes zataženou oblohu přivítalo příjemných třiadvacet stupňů.

Po příletu do Larnaky se tým přesunul do Nikósie, kde si v podvečer místního času za umělého osvětlení lehce zatrénoval. Celou přípravu absolvoval Milan Baroš, kterého trápilo poraněné koleno. Při odchodu do šaten útočník Lyonu prohodil směrem k novinářům, že je v pořádku.

Méně optimisticky to vypadá se Zdeňkem Grygerou, který si v sobotu proti Slovensku natáhl stehenní sval. Bek Juventusu na tréninku jen vyklusával. „Nohu mám ztuhlou, zlomový bude předzápasový trénink,“ řekl Grygera českým novinářům. Pak už se tým přesunul do hotelu Hilton, kde je v Nikósii ubytovaný.

Trenér Brückner už po zápase se Slováky uvedl, že v brance nebude Jaromír Blažek. Nastoupí tak jeden z nováčků, před Michalem Daňkem pravděpodobně dostane přednost zkušenější Daniel Zítka.

Národní tým v sobotu zvládl utkání bývalých federálních partnerů a po výhře 3:1 nad Slovenskem je krůček od konečné první příčky v kvalifikační skupině D. K jistotě stačí ve středu zvítězit, nutností je získat minimálně stejně bodů jako Německo. To hostí Wales. „Chceme skupinu vyhrát,“ tvrdí svorně čeští reprezentanti.

Cíl jasný - udržet pozici pro losování

Porážku si nikdo nepřipouští, stále se bojuje o zařazení do druhého koše pro losování základních skupin EURO 2008. O složení prvního koše je už jasno, vedle pořadatelů Rakouska a Švýcarska jsou v něm obhájce titulu Řecko a Nizozemsko - to je nejúspěšnější tým žebříčku UEFA, který hodnotí účast v posledních dvou kvalifikacích (na mistrovství světa 2006 a mistrovství Evropy 2008). Ve druhém by vedle Česka mohli být velikáni jako Itálie či Německo a těm by se národní tým v základní skupině vyhnul.

Kouč Brückner se nechal slyšet, že příležitost během dvojutkání dostanou všichni nominovaní. Vyběhnout na trávník by tak měli i Pudil a Kladrubský. „Záměr je takový, aby hráli všichni hráči,“ řekl na nedělním tréninku Brückner.

V úterý mají hráči po snídani volno, poté je čeká taktická porada a oběd. Odpoledne v 15:15 (16:15 místního času) je čeká trénink. Zápas začíná ve středu v 17:30, přímý přenos vysílá ČT2. Utkání můžete také sledovat v on-line reportáži na stránkách Sport.cz.

Tomáš Fliegl (Larnaka), Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.