Rubriky:

Reprezentace

Kapitán české reprezentace slíbil za výhru kotrmelce

23. července 2020 10:59 - Rakvice/Praha

Slib je slib. Kapitán české fotbalové reprezentace do 16 let Eric Hunal se zavázal, že když na Memoriálu Františka Harašty v závěrečném utkání skupiny B porazí jeho tým o rok starší výběr Sigmy Olomouc, udělá kotrmelce přes celé hřiště. Lvíčata nakonec středeční utkání opanovala poměrem 3:0. Obránce pražské Slavie Hunal svůj slib dodržel.

 

@ceskarepre_cz, Twitter

Memoriál Františka Harašty je tradiční turnaj ve vinařské oblasti na jihu Moravy, kterého se účastní reprezentační výběr mladíků do 16 let spolu s o rok staršími týmy české ligy. Svěřenci kouče Jiřího Skály v úvodním utkání skupiny B porazili 2:0 Dynamo České Budějovice.

V dalším střetnutí ale ve středu padli s Viktorií Plzeň 1:4 a k postupu do bojů o medailové příčky potřebovali v podvečerním duelu skupiny uspět s Olomoucí. Hunal si pro spoluhráče připravil zvláštní motivaci, za výhru slíbil kotrmelce přes celé hřiště. A po vítězství 3:0 tak neměl jinou možnost než svůj závazek splnit. "V polovině už mě chytaly křeče," přiznal, že tak trochu bláznivý kousek možná byl náročnější než předešlá bitva se starším soupeřem.

V bitvě o bronz české mladíky čeká Bratislavský FZ. „Tihle kluci potřebují dobrý výsledek a svým způsobem i úspěch na turnaji pro další jejich vývoj. Jsme spokojeni a pokusíme se udělat všechno pro to, abychom si medaili odvezli," řekl pro web českého nároďáku trenér Skála.

pb, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.