Česká fotbalová reprezentace se posouvá žebříčkem FIFA vzhůru

Curych

Česká fotbalová reprezentace se díky postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy v žebříčku FIFA posunula z 40. na 31. místo a nachází se nejvýše za posledních pět let. V červnu 2016 jí před Eurem pod vedením trenéra Pavla Vrby patřila 29. pozice. Mistři Evropy Italové si polepšili o dvě příčky a jsou pátí. Od roku 2018 nadále vede Belgie.

Česká fotbalová reprezentace

Češi na Euru v základní skupině D porazili domácí Skotsko 2:0, remizovali s Chorvatskem 1:1 a podlehli rovněž domácí Anglii 0:1. V osmifinále svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého zdolali favorizované Nizozemce 2:0, ve čtvrtfinále ale podlehli Dánsku 1:2.

Italové ovládli mistrovství Evropy podruhé v historii a poprvé od roku 1968. V londýnském finále porazili na penalty Anglii, které stále patří čtvrté místo. Výběr trenéra Roberta Manciniho vyřadil ve čtvrtfinále i lídra žebříčku Belgii.

Za "Rudé ďábly" se na druhou příčku posunula Brazílie, která předtím byla třetí. "Kanárci" v domácím finále mistrovství Jižní Ameriky podlehli Argentině 0:1. Tým kapitána Lionela Messiho se z osmé příčky posunul na šestou. O jedno místo na celkové třetí klesli úřadující mistři světa Francouzi, kteří na Euru vypadli v osmifinále po penaltovém rozstřelu se Švýcary.

Pořadí fotbalových reprezentací v žebříčku FIFA k 12. srpnu (v závorce předchozí umístění):