Rubriky:

Reprezentace

Plzeňáci dávají reprezentaci sbohem. Po Limberském v ní končí také Hubník

9. srpna 2016 18:35 - Plzeň
(Aktualizováno: 9. srpna 2016 18:45)

Nejen Petr Čech, Jaroslav Plašil a David Lafata. Před sezónou skončil ve fotbalové reprezentaci také plzeňský obránce David Limberský a dnes ho následuje jeho klubový parťák Roman Hubník. Nadále se bude koncentrovat pouze na svou roli v prvním týmu Viktorie, se kterou v současné době bojuje o účast v základní skupině Ligy mistrů.

 

Jan Tauber

Roman Hubník odehrál v národním dresu devětadvacet zápasů a zúčastnil se dvou evropských šampionátů. Na letošním EURO ve Francii si připsal tři starty v základní sestavě české reprezentace.

„Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, protože možnost reprezentovat pro mě byla vždy ctí. V národním mužstvu jsem zažil chvíle radosti i smutku, ve všech případech mě ale tyto chvíle posunuly dál v mojí fotbalové cestě. Nyní se chci koncentrovat na výkony v klubu, čeká nás náročný program v lize i pohárové Evropě," říká dvaatřicetiletý Hubník pro klubové stránky.

„Před českou reprezentací leží velký úkol v podobě kvalifikačního cyklu o mistrovství světa 2018. Klukům budu držet palce a nadále je sledovat. Věřím, že národní tým dokáže být v kvalifikaci úspěšný," dodává plzeňský obránce, před kterým nyní leží výzva v podobě bitvy o základní skupinu Ligy mistrů.

„Boje v Champions League jsou pro mě i mé spoluhráče velkou motivací. Všichni chceme přivést Ligu mistrů zpět do Plzně a znovu zažít boje ve špičkově obsazené základní skupině," uzavírá Roman Hubník.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace