Rubriky:

Reprezentace

Fotbalová jednadvacítka bude bojovat o ME i s Černým a Schickem

25. srpna 2016 14:44 - Praha

Fotbalová reprezentace do 21 let sehraje klíčové zápasy o postup na mistrovství Evropy v Černé Hoře a Belgii v nejsilnějším možném složení. Trenér Vítězslav Lavička může využít i Václava Černého, Patrika Schicka či Tomáše Součka, o kterých se uvažovalo i s posunem do národního A-týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"V naší nominaci je několik jmen, která jsou skloňována v souvislosti s áčkem. Úzce jsme s (trenérem národního týmu) Karlem Jarolímem a (manažerem) Jaromírem Šeterlem spolupracovali," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.

"Pracovali jsme v širším týmu, průběžně se to vykomunikovávalo. Výsledek diskuzí byl, že zatím zůstávají v týmu jednadvacítky. Nejužší diskuze byla u Patrika Schicka. Řešili se i Černý a Souček, ovšem Černý nenastupuje za první tým Ajaxu a Souček střídá lepší výkony se slabšími," vysvětlil Šeterle.

Alespoň dvě remízy

Jednadvacítku čekají klíčové zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy. Momentálně vede svou kvalifikační skupinu o pět bodů před Černou Horou a Belgií, na jejichž hřištích se nyní představí. Potřebuje tak s oběma uhrát alespoň remízy.

"Čeká nás maturita. Máme slibně rozjetou kvalifikaci a tyto zápasy jsou pro nás zápasy pravdy. S Černou Horou jsme doma nešťastně remizovali 3:3, je to nepříjemné mužstvo, má šikovné ofenzivní hráče. Dokázali zvítězit v Belgii, tabulka se tak ještě více vyrovnala. Čeká nás tam náročný zápas. A také v Belgii to pro nás bude další důležitý klíč pro postup," dodal Lavička.

PostNominace fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Černé Hoře (1. září v Podgorici) a v Belgii (6. září v Lovani):Klub
Brankáři 
Ondřej Kolář Liberec
Luděk Vejmola Mladá Boleslav
Lukáš Zima FC Janov
Obránci  
Milan Havel Bohemians 1905
Michael Lüftner Teplice
Lukáš Vraštil Brno
Otto Urma Teplice
Aleš Matějů Plzeň
Stefan Simič Mouscron
Záložníci  
Antonín Barák Slavia Praha
Aleš Čermák Sparta Praha
Václav Černý Ajax Amsterodam
Michal Hubínek Bohemians 1905
Tomáš Souček Slavia Praha
Jakub Jankto Udine
Daniel Holzer Sparta Praha
Michal Trávník Jablonec
Útočníci  
Lukáš Juliš Sparta Praha
Patrik Schick Sampdoria Janov
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace