Rubriky:

Reprezentace

Lavička se musí obejít bez legionáře Schicka, áčko mělo přednost

27. září 2016 10:40 - Praha
(Aktualizováno: 27. září 2016 11:12)

Hned několik rošád udělal trenér Vítězslav Lavička v nominaci reprezentační jednadvacítky pro poslední kvalifikační duel ME proti Moldávii. Musel totiž oželet mladého legionáře Patrika Schicka, kterého kouč áčka Karel Jarolím povolal do první garnitury pro říjnové duely o postup na mistrovství světa v Německu a doma proti Ázerbájdžánu, v kádru se naopak objevuje Lukáš Hůlka z Mladé Boleslavi a Dominik Mašek z Bohemians.

 

Pavel Dosadil, Sport.cz

„Samozřejmě že jsme s trenérem Jarolímem o Schickovi debatovali, áčko nakonec dostalo přednost," přiznal kouč mladé garnitury Lavička, že o mladého legionáře pochopitelně hodně stál.

"Typologicky je jiným útočníkem než Škoda nebo Necid, které jsme v nomiaci měli. Byl bych ale samo sebou raději, kdyby v Itálii nastupoval častěji," vysvětloval svůj tah trenér Jarolím.

Pro Lavičkovu jednadvavcítku je zápas s Moldávií  hodně důležitý. „Přímý postup ve vlastní moci nemáme, nezbývá nám než vyhrát a čekat na výsledky Belgie v posledních dvou kvalifikačních střetnutích," přiznává trenér, že nic jiného než vítězství pro jeho celek neexistuje.

V duelu, který se bude hrát 7. října ve Znojmě, je česká jednadvacítka pochopitelně favoritem. „Jednoduché to ovšem nebude, protože Moldávie je houževnatým soupeřem, který navíc přijede povzbuzen výsledkem předchozího střetnutí v Lotyšsku. Informací o něm však máme dost," nechal se slyšet Lavička, který do svého kádru povolal dvě nové tváře - Hůlku z Mladé Boleslavi a Maška z Bohemians.

„Oba si o nominaci řekli výkony ve svých klubech. O Maškovi jsme uvažovali už dřív, ale buď z ní vypadl pro zranění, nebo proto, že v Hamburku nehrál," poznamenal Lavička.

Brankáři  
  Ondřej Kolář Varnsdorf
  Luděk Vejmola Mladá Boleslav
  Lukáš Zima FC Janov
Obránci  
  Milan Havel Bohemians 1905
  Lukáš Hůlka Mladá Boleslav
  Michael Lüftner Teplice
  Aleš Matějů Viktoria Plzeň
  Stefan Simič Mouscron
Záložníci  
  Antonín Barák Slavia
  Aleš Čermák Sparta
  Václav Černý Ajax
  Daniel Holzer Sparta
  Michal Hubínek Bohemians 1905
  Jakub Jankto Udine
  Dominik Mašek Bohemians 1905
  Tomáš Souček Slavia
  Michal Trávník Jablonec
Útočníci  
  Stanislav Klobása Mladá Boleslav
  Lukáš Juliš Sparta
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace