Rubriky:

Reprezentace

Jednadvacítku v boji o ME 2019 čeká Chorvatsko či Řecko, přímo postoupí jen vítěz skupiny

26. ledna 2017 10:00 - Nyon
(Aktualizováno: 26. ledna 2017 10:58)

Česká fotbalová reprezentace do 21 let se v bojích o postup na mistrovství Evropy v roce 2019 utká s Chorvatskem, Řeckem, Moldavskem, Běloruskem a San Marinem. Šampionát, který bude hostit Itálie, je současně kvalifikací na olympijské hry v Tokiu 2020.

 

Jan Tauber

Do kvalifikace startující v březnu se zapojí rekordních 54 zemí, které los rozdělil do devíti skupin. Přímý postup na šampionát si zajistí vítězové. Čtyři nejlepší celky z druhých míst, jimž se nebudou započítávat výsledky s posledním týmem tabulky, čeká baráž o dvě zbývající místa.

Český tým, který se připravuje na letní Euro v Polsku, byl v prvním losovacím koši a vyhnul se tak soupeřům jako je Německo, Anglie nebo Francie. S Moldavskem si výběr trenéra Vítězslava Lavičky zahrál v předchozí kvalifikaci a zaznamenal výhry 4:1 a 3:1.

Lvíčata si na vstup do kvalifikace počkají do září

"Obecně lze říci, že o postup by mělo hrát s námi Chorvatsko a Řecko," řekl na webu FAČR trenér Vítězslav Lavička. "V poslední kvalifikaci jsme hráli s Moldavskem, tak víme, co nás může čekat. Ale i Bělorusko může zamíchat kartami. V minulé kvalifikaci například porazilo Slováky, kteří pak postoupili. Nás zase obrali o dva body Lotyši," přidal.

Lvíčata kvůli účasti na letošním mistrovství Evropy vstoupí do kvalifikace až 5. září domácím zápasem s Běloruskem. Duely se spolufavority na postup Chorvatskem je čekají 9. října venku a 23. března 2018 doma. O čtyři dny později zamíří do Řecka, které doma přivítají 10. září, měsíc před posledním zápasem kvalifikace s Moldavskem.

Boje o šampionát se budou týkat hráčů narozených v roce 1996 a mladších. Ze současného kádru jde například o záložníky Václava Černého z Ajaxu a Jakuba Jankta z Udine nebo útočníky Matěje Pulkraba ze Sparty s Patrikem Schickem ze Sampdorie Janov.

Los kvalifikace ME fotbalistů do 21 let pro rok 2019
Skupina 1
Česká republika
Chorvatsko
Řecko
Moldavsko
Bělorusko
San Marino
Skupina 2
Španělsko
Slovensko
Island
Albánie
Estonsko
Sev. Irsko
Skupina 3
Dánsko
Polsko
Finsko
Gruzie
Litva
Faerské ostrovy
Skupina 4
Anglie
Nizozemsko
Ukrajina
Skotsko
Lotyšsko
Andorra
Skupina 5
Německo
Izrael
Norsko
Irsko
Ázerbájdžán
Kosovo
Skupina 6
Švédsko
Belgie
Turecko
Maďarsko
Kypr
Malta
Skupina 7
Srbsko
Rakousko
Rusko
Makedonie
Arménie
Gibraltar
Skupina 8
Portugalsko
Švýcarsko
Rumunsko
Wales
Bosna a Hercegovina
Lichtenštejnsko
Skupina 9
Francie
Slovinsko
Černá Hora
Bulharsko
Kazachstán
Lucembursko.
Pozn: Vítězové skupin postupují přímo, čtyři nejlepší z druhých míst budou hrát baráž. Itálie má jako hostitel účast jistou, San Marino jako spolupořadatel musí hrát kvalifikaci.
Program českých zápasů:
5. září 2017: ČR - Bělorusko,
9. října: Chorvatsko - ČR,
11. listopadu: ČR - San Marino,
14. listopadu: Moldavsko - ČR,
23. března 2018: ČR - Chorvatsko,
27. března: Řecko - ČR,
5. září: San Marino - ČR,
10. září: ČR - Řecko,
11. října: Bělorusko - ČR,
15. října: ČR - Moldavsko.
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.