Rubriky:

Reprezentace

Žádný luxus, na pokojích Klokani či Italové. K dispozici je vlastní šéfkuchař

15. června 2017 15:17 - Katovice

Žádný okázalý luxus či sídlo stranou všedního života. Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let našla pro nadcházející mistrovství Evropy v Polsku útočiště v hotelu Angelo kousíček od centra Katovic, kde se hráči i realizační tým ubytovali ve čtvrtek hodinu po poledni, když výprava dorazila z letiště s policejním doprovodem.

Radek Malina, Právo

Na hráče čekalo několik mladých lovců autogramů, kteří měli v sešitech pečlivě nalepené fotografie borců z Lavičkova výběru. Středem zájmu byli zejména italští legionáři Patrik Schick, Lukáš Zima a Jakub Jankto, autogramy však rozdával i trenér Vítězslav Lavička, záložník Tomáš Souček či útočník Tomáš Chorý.

Sólista Souček

Lvíčata si bleskově rozebrala klíče od pokojů. Uspořádání už bylo dávno předem vyřešené. Dodržují se klubové či regionální vazby. A tak jsou společně třeba Michal Hubínek a Milan Havel z Bohemians 1905, Michal Sáček s Lukášem Julišem bojujícím ve službách Sparty či Filip Kaša s Patrikem Macejem, jenž společně vyrůstali v ostravském Baníku a teď nastupují ve slovenské lize.

Regionální vazby svedly na pokoj italské legionáře Schicka se Zimou, příbramské rodáky Antonína Baráka s Alešem Matějů či Petra Ševčíka s o dvě hlavy vyšším útočníkem Tomášem Chorým pocházejícími z Hané. Jediným „sólistou" při lichém počtu nominovaných je záložník Tomáš Souček. Samostatně jsou pak ubytováni i členové realizačního týmu.

Výběr hotelu dal vedení národního mužstva do jednadvaceti let pořádně zabrat. „Hned po prosincovém losování šampionátu jsme v Polsku strávili dva dny, ale nic jsme nevybrali," vyprávěl manažer české reprezentace Jaromír Šeterle, když už za jeho zády hráči chvátali na oběd, jehož příprava probíhala pod dohledem vlastního kuchaře Radka Lidického.

V Katovicích jen jediná nevýhoda

„V průběhu jara jsme vyrazili s trenérem Lavičkou a vedoucí mužstva Terezou Šílovou do Polska znovu. Hledali jsme v Tychách, kde sehrajeme všechna utkání základní skupiny. Prozkoumali jsme i okolí, ale volba nebyla jednoznačná. Výběr je nakonec dílem kompromisu," připustil Šeterle.

„Jiný hotel se hledá na dva dny, odlišný na dva týdny. Chtěli jsme mít možnost regenerace, tréninkové plochy v blízkosti a také jsme pro hráče požadovali dostatečný komfort na pokojích. V Tychách nebylo zařízení s dostatečnou kapacitou, proto jsme vybrali Angelo v Katovicích," vysvětlil manažer české reprezentace.

Tým má tréninkové plochy v dosahu pár kilometrů od hotelu. Jen za regenerací musí hráči do pět minut vzdáleného zařízení. „To je jediná nevýhoda. V hotelu je sice vše potřebné k dispozici, ovšem z hlediska kapacity pro třiadvacet hráčů je to problematické," poznamenal Šeterle, že šance využít hotelové zázemí pro celý kádr v jeden čas je nulová.

Radek Malina, Katovice, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace