Rubriky:

Reprezentace

Jankto má být oporou: Tlak si nepřipouštím, abych se nesložil

16. června 2017 12:00 - Praha/Katovice

Norové mu nakopali až běda. Během krátkého volna se tak musel z nenaplněné kvalifikační mise u áčka dát rychle do pořádku. „Do prvního zápasu s Německem bych měl být k dispozici,“ hlásí záložník Jakub Jankto. Italský legionář z Udine bere na vědomí, že na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku by měl patřit k tahounům českého týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Češi rozhodně nepatří k favoritům. S čím do šampionátu vstoupíte?

Očekávání jsou určitě velká. Myslím, že máme velice dobrý tým, partu i hráče. Víme, že máme těžkou skupinu. Chceme se s ní vypořádat a zkusíme postoupit.

Pozvolna jste se už přesunul do áčka. Nemáte teď problém s motivací?

Je trošku něco jiného hrát přímo hlavní turnaj ME a kvalifikaci na mistrovství světa. Ale pořád jde o reprezentaci, pořád musíte odevzdávat stoprocentní výkony, protože reprezentujete svoji zem. Je to navíc moje první EURO, takže se hodně těším.

Stačil jste si po zápasech s áčkem v Belgii a v Norsku odpočinout?

Nedá se úplně říci odpočinout. Měli jsme jen tři dny volna. Pořád musíte být v nějaké zátěži a něco dělat. Ale určitě mi tři dny přišly vhod. Z Norska mám menší zdravotní problém. Postižené místo leduji a měl bych být do zápasu s Německem v pořádku.

Síly teď už obecně rychle ubývají, že?

Je skoro tři týdny po sezóně. Únava stoupá a psychika už taky není taková, jaká by měla být. Samozřejmě nebudu říkat, že se všichni netěšíme na dovolenou, protože jsme dřeli 11 měsíců. Ale čeká nás poslední turnaj, vyvrcholení, takže se musíme i hecnout.

Chytil jste se v italské lize, hrajete za reprezentační áčko. Cítíte, že na vás jednadvacítka hodně spoléhá?

Samozřejmě. Tlak si ale moc nepřipouštím, abych se z toho nesložil. Věřím, že pokud budeme hrát tak jako v kvalifikaci, můžeme udělat dobrý výsledek.

Šampionát bude pro skauty veletrhem největších talentů. Berete tedy turnaj jako šanci ukázat se větším klubům?

Myslím, že tak ho asi bere každý hráč. Začíná přece mistrovství Evropy, vyvrcholení sezóny. A budeme hodně na očích. Měli jsme však celou sezónu, abychom se ukázali. Teď je na skautech a manažerech, aby se na zápasy dívali. Já se o ně tolik nezajímám. Především chceme s reprezentací uhrát co nejlepší výsledek. Nejde teď myslet na to, že když se mi povede ME, dostanu pak nabídku z lepšího klubu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace