Rubriky:

Reprezentace

V lese u jezera pod lanovým parkem bylo na Čechy plno. Užijte si to, nabádal Lavička

15. června 2017 20:44 - Tychy
(Aktualizováno: 15. června 2017 22:41)

U jezera v lesoparku na okraji Tych absolvovala česká fotbalová reprezentace do 21 let první trénink na polské půdě před mistrovstvím Evropy, které startuje v pátek. Výběr trenéra Vítězslava Lavičky do šampionátu vstoupí až v neděli duelem proti Německu, a tak měli čeští mladíci čtvrteční podvečerní přípravu otevřenou pro veřejnost.

Radek Malina, Sport.cz

Už před příjezdem Lavičkova výběru na hřiště obklopené ze tří stran lesem se na malou tribunku trousili první zvědavci. Funkcionáři místního klubu ve čtvrti Paprocany rozdávali vstupenky zdarma už v týdnu před tréninkem, aby měli kontrolu nad množstvím diváků. V Polsku byl ve čtvrtek svátek, a tak očekávali návštěvu v řádech stovek diváků. Předpoklad se naplnil. A čeští mladíci si tak užili kouzelného přijetí.

„První trénink v Polsku! Dostaňte z těla únavu po cestě a užijete si přípravu před diváky, ale ať to má kvalitu a spád," nabádal hráče trenér Lavička, když si kompletní výpravu sezval do středového kruhu.

Půlku obestoupili hráči, kruh pak z druhé části doplnili členové realizačního týmu. Společně absolvovali vyklusání kolem hřiště. Když míjeli tribunu, polští fanoušci spustili spontánní potlesk. Stejně pak aplaudovali při každé vydařené akci během hry na dvě branky jen na polovinu hřiště, když došlo na dovednostní soutěž v podobě trefování břevna, obdivně „hučeli" pokaždé, když některé z Lvíčat trefilo brankovou konstrukci.

„Podpora byla obrovská. Udělalo nám radost, když podporují reprezentaci, která není jejich," lebedil si obránce Stefan Simič. „Prožívali to neskutečně. Tleskali při každé akci. Bylo vidět, že fotbalem lidé v Polsku žijí. Fakt jsme si to užili," přitakával kapitán Michal Trávník.

Jakmile se trénink chýlil ke konci, zvědavci se od břehů jezera a z lanového parku v korunách stromů za jednou z branek v mnohem větší míře přesunuli do areálu. Nachystána totiž byla autogramiáda, při níž třiadvacet českých borců zasedlo za nachystané stoly.

Fanoušci od dětí předškolního věku, přes dospělé ženy až po muže v důchodu stáli trpělivě v dlouhé frontě. K mání byly plakáty, podpisové kartičky, propisky v barvách reprezentace, klíčenky, odznaky či dvoustranné šály, kde byla česká i polská vlajka. Hráči zvěčňovali autogramy na míče i trička, ochotně pózovali pro společně fotografie na mobilní telefony. „Budeme vám držet palce," slibovali zejména zástupci střední generace českým hráčům během pětačtyřicet minut dlouhé podpisové akce.

Gentleman Lavička byl nadšený

„Byl jsem překvapený, kolik fanoušků dorazilo. Nečekal jsem takovou návštěvu. Atmosféra byla velmi přátelská. Zažil jsem to jako trenér v Austrálii v rámci předsezónní přípravy, jako hráč ještě ve Spartě. Ale je zvláštní, jestliže nám přejí lidé pocházející z jiné země," vyprávěl Lavička, když už poněkolikáté pózoval pro fotografii s dětmi či dospělými fanoušky v dresech GKS Tychy.

Vždy se každému představil, potřásl rukou a děkoval za podporu. „Od mnoha z nich jsem slyšel, že nám budou držet palce. Je to velmi příjemné," lebedil si Lavička, než česká výprava netradiční prostředí opustila.

Radek Malina, Tychy, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace