Rubriky:

Reprezentace

Prohra mohla být ještě horší, hodnotil nevydařený vstup do ME brankář Zima

18. června 2017 21:14 - Tychy

Hodně rozpolcený byl Lukáš Zima, brankář české fotbalové reprezentace do 21 let, po úvodním vystoupení na mistrovství Evropy, v němž národní tým v neděli podlehl Německu 0:2. Třiadvacetiletý rodák z Hradce Králové se podepsal pod první inkasovaný gól, skvostnými zákroky pak ale zabránil většímu brankovému přídělu a ještě lapil penaltu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jaký pro vás mezi tyčemi byl úvodní duel na šampionátu?

Měl jsem v prvních minutách nějakou práci, což bylo fajn. Nebylo pro mě snadné naskočit do tak těžkého utkání, když v klubu nechytám. Dostal jsem se do zápasu a myslel jsem, že už první poločas přežijeme s nulou. Bohužel se tak nestalo.

Mohl jste míč z kopačky Meyera v předposlední minutě první půle lapit?

Viděl jsem balón pozdě. Až v okamžiku, kdy vyplaval mezi obránci. A ještě to skočilo. Chci se nejprve podívat na záznam.

Při druhém inkasovaném gólu se zdálo, že příliš nefungovala komunikace mezi vámi a Michalem Sáčkem, který míč ideálně naservíroval pro zakončujícího Gnabryho?

Já na Michala nekřičel, že si pro balón půjdu. V tom okamžiku jsme zaspali jako obrana celkově. Nebudeme teď určitě svádět vinu jeden na druhého.

V závěru jste zneškodnil několik šancí Německa, a hlavně pokutový kop Selkeho. Měl jste v hlavě, že i skóre může rozhodovat při snaze o postupu?

Na penaltu jsem si věřil. Studoval jsem Selkeho pokusy na videu. Už jednu nedal a kopnul ji do stejného místa. Na skóre jsem ale nemyslel. Myslím, že jsme klidně mohli dva góly vstřelit. Ale je také fakt, že skóre mohlo být ještě horší.

Je výsledek z hlediska postupové matematiky zásadní komplikací?

Velikou. Je zvláštní, když teoreticky ani šest bodů nemusí stačit k postupu. Nás prohra štve hlavně kvůli fantastickým fanouškům. Bylo neskutečné hrát v Polsku před domácí kulisou.

Radek Malina (Tychy), Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace