Rubriky:

Reprezentace

Lavička si před Itálií lámal hlavu se sestavou, o brankáři má ale jasno: Zima zůstane

21. června 2017 14:45 - Tychy

Zápas o naději! Česká fotbalová reprezentace do 21 let nastoupí dnes v 18 hodin na mistrovství Evropy v polských Tychách proti Itálii. A po úvodní prohře s Německem potřebují svěřenci Vítězslava Lavičky získat tři body, aby si uchovali reálnou šanci na postup ze skupiny C do semifinále.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Prakticky většinu času jsme zaměřili na nabuzení zdravého sebevědomí. Hráči si uvědomují, že proti Německu zůstali za svými možnostmi. Nešlo ani o náš standard. Musíme se zlepšit. Během úterý proběhly individuální pohovory. Klíčové je, aby kluci měli čistou hlavu a neřešili minulost," přemítal trenér českého týmu Vítězslav Lavička, když se jeho tým chystal na předzápasový trénink nezvykle nikoliv v dějišti středečního zápasu, ale na stadiónu v Katovicích. Organizátoři totiž kvůli obavě o stav trávníku českému týmu druhý předzápasový trénink v Tychách neumožnili.

Lavička však spíše řešil, zda se má pokusit hru Lvíčat probudit jen drobnými kosmetickými změnami, či velkým třeskem v základní sestavě. „Dlouho jsme si s trenérským štábem lámali hlavu, ke které variantě se přiklonit. Otazníků v sestavě je více. Každopádně mužstvo se dlouho formovalo a má velký potenciál," naznačil Lavička, že se přikloní k alternativě s pouze kosmetickými úpravami, kdy je nejožehavějším tématem obsazení postu pravého obránce.

Předpokládané sestavy
Česko: Zima - Hašek, Lüftner, Simič, Havel - Souček - Černý, Ševčík, Trávník, Jankto - Schick.
Itálie: Donnarumma - Conti, Rugani, Caldara, Barreca - Pellegrini, Gagliardini, Benassi - Berardi, Petagna, Bernardeschi.

„Rozhodně však nebudeme nic měnit na místě brankáře. Zima proti Německu nepropadnul. Při prvním gólu mohl udělat více, ale měl zakrytý výhled. A pak chytil penaltu," zastal se český trenér brankáře kritizovaného po prvním duelu na šampionátu.

Během úterního dopoledne protivníka s hráči rozebíral u videa, další taktická příprava proběhla ve středu po snídani. „Mají velmi dobrou organizaci hry, v defenzívě jsou agresivnější více než Němci. Ve středu pole disponují velmi kreativní hráči, mají rychlá křídla a nebezpečné centry na Petagnu. Tohle musíme bezpodmínečně pokrýt," nastínil záměry Lavička.

Doufá, že i po středečním večeru bude český tým ve hře o semifinále. „Postupový klíč je hodně složitý. Ale klíčový je náš výkon. Pokud předvedeme kvalitu, která je nám vlastní, máme naději."

ram (Tychy), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace